"Tylko nie mów nikomu" już w hiszpańskiej wersji językowej. Sekielski chce, by film obejrzał papież

"Tylko nie mów nikomu", dokument o pedofilii wśród księży, ma już prawie 21 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Tomasz Sekielski poinformował, że produkcja jest już dostępna w hiszpańskiej wersji językowej.
"Tylko nie mów nikomu", dokument o pedofilii wśród księży, ma już prawie 21 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Tomasz Sekielski poinformował, że produkcja jest już dostępna w hiszpańskiej wersji językowej. Fot. Screen / YouTube / Tomasz Sekielski
Tomasz Sekielski w poście na Twitterze zachęcał papieża Franciszka do obejrzenia filmu "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w Kościele. Dziennikarz już wcześniej zapowiadał, że hiszpańska wersja językowa powstanie głównie po to, by film dotarł właśnie do głowy Kościoła katolickiego. I stało się: dokument jest już dostępny z hiszpańskimi napisami.


O dodaniu hiszpańskich napisów Tomasz Sekielski poinformował 20 maja. Dzięki temu dokument, przedstawiający historie dziewięciu księży-sprawców i ich ofiar, będą mogli obejrzeć mieszkańcy Hiszpanii, Meksyku czy krajów Ameryki Południowej. Do tej pory "Tylko nie mów nikomu" dostępny był w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Wiadomo, że dokument "Tylko nie mów nikomu" obejrzał już abp Charles Scicluna, który nazywany jest "terminatorem papieża" i który wizytę w Polsce ma złożyć w czerwcu.

Film braci Sekielskich, który swą premierę miał 11 maja, osiągnął po 10 dniach prawie 21 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, co jest polskim rekordem tego serwisu. Już po głośnej emisji z kapłaństwa odchodzili lub byli wydalani księża-antybohaterowie produkcji. Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak zapowiedział, że powstanie kościelny fundusz dla ofiar księży. Reakcje duchownych były jednak różne. Abp. Sławoj Leszek Głódź, znany z obrony prałata Henryka Jankowskiego, początkowo powiedział, że nie "ogląda byle czego". Potem w wydanym oświadczeniu przeprosił za te słowa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową