"Tylko nie mów nikomu" już w hiszpańskiej wersji językowej. Sekielski chce, by film obejrzał papież

"Tylko nie mów nikomu", dokument o pedofilii wśród księży, ma już prawie 21 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Tomasz Sekielski poinformował, że produkcja jest już dostępna w hiszpańskiej wersji językowej.
"Tylko nie mów nikomu", dokument o pedofilii wśród księży, ma już prawie 21 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Tomasz Sekielski poinformował, że produkcja jest już dostępna w hiszpańskiej wersji językowej. Fot. Screen / YouTube / Tomasz Sekielski
Tomasz Sekielski w poście na Twitterze zachęcał papieża Franciszka do obejrzenia filmu "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w Kościele. Dziennikarz już wcześniej zapowiadał, że hiszpańska wersja językowa powstanie głównie po to, by film dotarł właśnie do głowy Kościoła katolickiego. I stało się: dokument jest już dostępny z hiszpańskimi napisami.


O dodaniu hiszpańskich napisów Tomasz Sekielski poinformował 20 maja. Dzięki temu dokument, przedstawiający historie dziewięciu księży-sprawców i ich ofiar, będą mogli obejrzeć mieszkańcy Hiszpanii, Meksyku czy krajów Ameryki Południowej. Do tej pory "Tylko nie mów nikomu" dostępny był w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Wiadomo, że dokument "Tylko nie mów nikomu" obejrzał już abp Charles Scicluna, który nazywany jest "terminatorem papieża" i który wizytę w Polsce ma złożyć w czerwcu.

Film braci Sekielskich, który swą premierę miał 11 maja, osiągnął po 10 dniach prawie 21 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, co jest polskim rekordem tego serwisu. Już po głośnej emisji z kapłaństwa odchodzili lub byli wydalani księża-antybohaterowie produkcji. Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak zapowiedział, że powstanie kościelny fundusz dla ofiar księży. Reakcje duchownych były jednak różne. Abp. Sławoj Leszek Głódź, znany z obrony prałata Henryka Jankowskiego, początkowo powiedział, że nie "ogląda byle czego". Potem w wydanym oświadczeniu przeprosił za te słowa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...