Ostatni sondaż tuż przed ciszą. Na czele Koalicja Europejska, największym zaskoczeniem trzecie miejsce

Koalicja Europejska prowadzi w ostatnim przedwyborczym sondażu.
Koalicja Europejska prowadzi w ostatnim przedwyborczym sondażu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Gdyby Polacy dziś poszli do lokali wyborczych, zgodnie z wynikami sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych przeprowadzonego dla RadioZet.pl i "Newsweeka", zwycięstwo ogłosiłaby Koalicja Europejska. Jej przewaga nad Prawem i Sprawiedliwością, to prawie sześć punktów procentowych.


42,5 proc. badanych odpowiedziało, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego poparłoby Koalicję Europejską. W porównaniu do ubiegłotygodniowego sondażu IBSP poparcie dla KE spadło o jeden punkt procentowy. Natomiast partia rządząca, która uplasowała się na drugim miejscu, zanotowała większy spadek, o trzy punkty procentowe. PiS może liczyć na ponad 36 proc. głosów.Na trzy dni przed wyborami, na podium znalazłaby się jeszcze Konfederacja m.in. Ruchu Narodowego i Janusza Korwin-Mikkego, uzyskując 7,23 proc. głosów. To oznacza, że po raz pierwszy w sondażu pokonała Wiosnę Roberta Biedronia (7,02 proc.).

Zgodnie z deklaracjami respondentów, progu wyborczego nie przekroczyłyby takie ugrupowania jak: Kukiz'15 i Lewica Razem. Chęć głosowania wyraziło około 47 proc. uprawnionych. Taka frekwencja byłaby absolutnie rekordowa, jeśli mowa o wyborach do Parlamentu Europejskiego.

To nie jedyny sondaż opublikowany w piątek. Według badań IBRiS dla Onetu w wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość, partię poparło 38 proc. badanych. Nie jest to jednak miażdżące zwycięstwo, bo na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 35 proc. głosów.


Źródło: stanpolityki.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem