Kaczyński zapomniał już o wyborach do PE. Prezes kieruje specjalny list do wyborców

Jarosław Kaczyński apeluje o jeszcze większe poparcie w trakcie wyborów parlamentarnych w Polsce.
Jarosław Kaczyński apeluje o jeszcze większe poparcie w trakcie wyborów parlamentarnych w Polsce. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prezes PiS Jarosław Kaczyński postanowił podziękować za wsparcie, jakiego udzielili partii wyborcy, w walce o mandaty w Parlamencie Europejskim. "Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za okazana nam zaufanie. To właśnie dzięki Państwu, dzięki wszystkim Osobom, które doceniły naszą wiarygodność, odnieśliśmy ten jakże ceny wyborczy sukces" – czytamy w liście opublikowanym na Twitterze PiS.


Jarosław Kaczyński już w drugim akapicie stwierdza jednak, że wybory do Parlamentu Europejskiego, choć ważne, są już przeszłością. Zapowiedział walkę o utrzymanie dobrej zmiany.

"Teraz czekają nas jesienne wybory do Sejmu i Senatu. To w nich rozstrzygać się będzie przyszłość naszej Ojczyzny oraz dalsze losy dobrej zmiany. Aby kontynuować ją i rozszerzać musimy w tych wyborach uzyskać – tak jak w 2015 r. – większość bezwzględną, czyli zdobyć ponad połowę mandatów do Sejmu RP. Jest to dla pomyślności naszej Ojczyzny sprawa kluczowa" – podkreślił.W związku z tym apeluje także o jeszcze większą frekwencje w wyborach parlamentarnych w Polsce. "Ze swojej strony obiecujemy, że będziemy jeszcze ciężej pracować dla Polski, jeszcze ciężej pracować na rzecz wzrostu jakości oraz poziomu życia wszystkich Polaków.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS zdobyło 45,38 proc. To pozwoli partii wysłać do Brukseli 27 nowych europosłów.

PiS w europarlamencie zasili niezbyt liczną frakcję Konserwatystów. Najliczniejszą grupą jest Europejska Partia Ludowa. W środę była premier Ewa Kopacz została jej wiceprzewodniczącą. Na tym nie koniec – ma być także kandydatką na wiceprzewodniczącą europarlamentu. W kuluarach w Brukseli podobno nie brakuje opinii, że wystawianie Kopacz jako kandydatki do ważnych stanowisk w PE to element rywalizacji z Beatą Szydło.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"