Zadośćuczynienie dla Tomasza Komendy coraz bliżej. Wiemy, kiedy odbędzie się rozprawa

Komenda domaga się łącznie prawie 19 mln zł.
Komenda domaga się łącznie prawie 19 mln zł. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Pierwsze posiedzenia dotyczące zadośćuczynienia i odszkodowania dla niesłusznie skazanego Tomasza Komendy odbędą się pod koniec lipca. Wtedy przesłuchani zostaną członkowie jego rodziny i prawdopodobnie on sam – podaje Onet.


Sąd Najwyższy zdecydował niedawno o tym, że sprawą zadośćuczynienia i odszkodowania dla Komendy zajmie się Sąd Okręgowy w Opolu. To tam 29 i 31 lipca odbędą pierwsze posiedzenia. W tych dniach ma zostać przesłuchanych pięcioro świadków, którzy należą do rodziny 43-latka. Komenda również zostanie przesłuchany, jednak nie ma jeszcze informacji o dokładnej dacie, kiedy to nastąpi.

– To sąd decyduje o kolejności przesłuchiwanych świadków. To postępowanie trochę potrwa, bo poza przesłuchaniami świadków wnioskowałem także o materiały z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, która wyjaśnia, jak doszło do skazania Tomasza Komendy – wyjaśnił Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik mężczyzny.

W Opolu Komenda będzie domagać się w ramach zadośćuczynienia po milionie złotych za każdy rok spędzony niesłusznie za kratkami, a także 811 tys. 500 zł odszkodowania.

Przypomnijmy, że Tomasz Komenda, skazany na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo, których nie popełnił, po 18 latach odsiadki wyszedł na wolność w marcu zeszłego roku. Po paru miesiącach został prawomocnie uniewinniony.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...