"Brawo ja!". Biedroń dumny, że ma swój udział w porażce Szydło

"Brawo ja!". Biedroń dumny, że ma swój udział w porażce Szydło.
"Brawo ja!". Biedroń dumny, że ma swój udział w porażce Szydło. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Beata Mazurek oskarżyła Roberta Biedronia o to, że zaszkodził Beacie Szydło w walce o fotel szefowej Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego. Biedroń nie tylko nie zaprzeczył, ale podał dalej tweeta Mazurek opatrując go wymownym komentarzem: "Brawo ja!".


W środę Beata Szydło poniosła spektakularną porażkę – 21 europosłów opowiedziało się za kandydaturą byłej premier polskiego rządu, 27 było przeciwko, a dwóch wstrzymało się od głosu. Kontrkandydatów nie było, ale i tak Beata Szydło przegrała.

"Głupia zemsta"
W PiS po tej porażce panuje nerwowa atmosfera. W komentarzach politycy "dobrej zmiany" mówią o zemście za zablokowanie kandydatury Fransa Timmermansa. Beata Mazurek znalazła nawet współwinnego porażki byłej premier.

"Robert Biedron z delegacji Wiosny w PE wezwał wczoraj członków swojej grupy politycznej -S&D do głosowania przeciwko kandydatom z PiSu. Wyjątkowo głupia, podszyta polit. ideologią zemsta, która nie pomaga Polsce i jej interesem w PE. To kontynuacja szkodliwych działań Platformy" – napisała Mazurek na Twitterze. A Biedroń? Przyznał się do "winy".
Biedroń nie jest członkiem Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu – zasiada w Komisji Budżetowej oraz Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. A jednak - jak wynika z tweeterowej dyskusji - udało mu się namówić kolegów tej komisji z frakcji Socjalistów i Demokratów, aby nie poparli kandydatki PiS.

PiS na to zapracował
Od początku było wiadomo, że na Szydło nie zagłosują liberałowie. Frakcja ustaliła, że kandydatury zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość i węgierski Fidesz nie dostaną jej poparcia. Powodem jest podejrzenie łamania praworządności przez Polskę i Węgry.


W Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu zasiada troje Polaków: Beata Szydło, Elżbieta Rafalska oraz Jarosław Duda, do niedawna senator PO. Z Dudą rozmawiała Anna Dryjańska. Europoseł przyznał, że głosował "za" Szydło.

– PiS ciężko pracował na wizerunek siły antyeuropejskiej, która łamie Konstytucję. Uważam, że te 27 głosów przeciw Beacie Szydło – znamienne, że po raz kolejny pojawia się ta liczba – to nie jest nic osobistego, tylko wyraz niezgody wobec polityki formacji, której twarzą jest była pani premier – ocenił Jarosław Duda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki