PO nie odpuści Macierewiczowi skandalicznego przesłuchania. Zawiadamią prokuraturę

Posłowie PO zawiadamiają prokuraturę ws. Antoniego Macierewicza.
Posłowie PO zawiadamiają prokuraturę ws. Antoniego Macierewicza. Fot. Jarosław Kubalski/Agencja Gazeta
Platforma Obywatelska składa w prokuraturze zawiadomienie na Antoniego Macierewicza. Politycy zarzucają byłemu szefowi MON przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Sprawa dotyczy przesłuchań, które szef podkomisji smoleńskiej przeprowadził w zeszłym tygodniu.


Chodzi dokładnie o trzy przesłuchania w ramach działań tzw. podkomisji smoleńskiej. 10 lipca przesłuchano dwóch posłów PO – Cezarego Tomczyka i Pawła Suskiego Z kolei 12 lipca – dziennikarza Radia ZET Jacka Czarneckiego.

– Składamy zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pana posła Antoniego Macierewicza – poinformowali posłowie PO Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk w piśmie do warszawskiej prokuratury i Najwyższej Izby Kontroli.


Macierewicz przesłuchiwał sam
W rozmowie z Onetem reporter Radia ZET zdradził kulisy wspomnianego przesłuchania. Zachowanie Macierewicza może wprowadzić w osłupienie.

– Pan Macierewicz poinformował mnie, że nie mogę ujawniać tego, co poruszał w zadawanych mi pytaniach, natomiast mogę mówić o samym fakcie i okolicznościach przesłuchania. Powiedziałem, że się nie zgadzam, na co pan przewodniczący odpowiedział: jeśli się pan nie zgadza, to możemy skasować nagranie – zrelacjonował dziennikarz. – Powiedziałem: panie ministrze, nie może pan tego skasować, zostałem wezwany urzędowo, a przesłuchanie się odbyło – dodał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"