"Porozmawialiśmy sobie po angielsku". Tak Kuchciński przeczytał nazwę zagranicznej ustawy [WIDEO]

Marek Kuchciński angielskie słowa "czyta po polsku".
Marek Kuchciński angielskie słowa "czyta po polsku". Fot. Sławomir Kamiński / AG
Marszałek Marek Kuchciński nie miał dziś łatwego zadania. Podczas obrad Sejmu miał przeczytać kilka słów po angielsku. Zdecydował jednak, że wymówi je... po polsku. Filmik dokumentujący wysiłki polityka PiS zamieścił na Twitterze poseł Sławomir Nitras (PO).


To prawda, że gdy Marek Kuchciński chodził do szkół, to angielskiego w podstawówkach raczej nie było, a podstawowym i praktycznie jedynym językiem obcym był rosyjski. Od lat jednak Polsce bliżej jednak jest do świata zachodniego niż do Moskwy i wypadałoby, żeby najważniejsi urzędnicy państwowi znali choćby absolutne podstawy języka angielskiego. Tymczasem marszałek Sejmu zdaje się nie mieć tym bladego pojęcia. Dowodzi tego nagranie, które udostępnił na Twitterze poseł PO Sławomir Nitras. Widać na nim Kuchcińskiego, który podczas posiedzenia Sejmu radzi się, jak przeczytać słowo "just". Chwilę później literuje słowo "act", wymawiając je jako "a-ce-te".

Just act, just act, to w języku angielskim jest – słychać z sali podpowiedź dla marszałka Sejmu. – Czytamy po polsku – odparł rezolutnie Marek Kuchciński. "Porozmawialiśmy sobie z panem Marszałkiem. Po polsku. Po angielsku" – skomentował tę wymianę zdań poseł Sławomir Nitras.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem