Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego. Były prezydent jest oburzony wyrokiem

Lech Wałęsa będzie musiał przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. Zapadł prawomocny wyrok.
Lech Wałęsa będzie musiał przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. Zapadł prawomocny wyrok. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Lech Wałęsa będzie musiał przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedzi przypisujące mu odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. Wyrok jest prawomocny. Były prezydent odniósł się do niego na Facebooku i stwierdził, że "sąd ocenił dowody w tej sprawie niewszechstronnie".


O wyroku, który zapadł w procesie apelacyjnym między Jarosławem Kaczyńskim a Lechem Wałęsą, informuje RMF FM. Chodzi o wypowiedzi byłego prezydenta, przypisujące prezesowi PiS odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. To już prawomocny wyrok w procesie cywilnym o ochronę dóbr osobistych. Sąd odrzucił właśnie apelacje obu stron w tej sprawie.

W związku z wyrokiem Lech Wałęsa zamieścił krótki, ale wymowny komentarz na Facebooku.

"Sąd ocenił dowody w tej sprawie niewszechstronnie, nie uwzględniając faktów mi znanych, o których mówiłem na rozprawie" – stwierdził. "Nie może być tak, że moje słowa o rozmowie braci Kaczyńskich w dniu Katastrofy Smoleńskiej będą traktowane jako naruszenie dóbr osobistych Pana Kaczyńskiego, gdy przecież ja nie miałem zamiaru Pana Kaczyńskiego obrażać" – dodał.

W dalszej części Wałęsa podkreślił, że wypowiadał tylko swoje opinie. "Nie dam sobie zamknąć ust! Będę skarżył ten wyrok do Sądu Najwyższego, a jak będzie trzeba, to do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Smutne jest jednak to, że Sąd w Polsce chce ograniczać swobodę wypowiedzi na tematy polityczne. I to, co do wypowiedzi tak istotnych, ostrzegających Naród" – stwierdził na koniec.źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"