Gdzie mieszka syn Kuchcińskiego? Padła sugestia dotycząca mieszkania służbowego marszałka

Marek Kuchciński mieszka w służbowym mieszkaniu z synem i całą rodziną? Zasugerował to polityk PSL Marek Sawicki w rozmowie z TOK FM.
Marek Kuchciński mieszka w służbowym mieszkaniu z synem i całą rodziną? Zasugerował to polityk PSL Marek Sawicki w rozmowie z TOK FM. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Marek Sawicki z PSL zasugerował, że w służbowym mieszkaniu marszałka Marka Kuchcińskiego mieszka i jego syn, i cała rodzina. Takie aluzje padły w rozmowie polityka ludowców z TOK FM.


– Jeżeli dzisiaj dyskutujemy o demoralizacji marszałka Kuchcińskiego, to może warto by było zapytać, gdzie mieszka pracujący syn marszałka. Czy w mieszkaniu sejmowym, które marszałek Kuchciński ma ze środków sejmowych, nie zamieszkuje cała jego rodzina – powiedział Sawicki w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.


– Zapytajcie państwo, czy przypadkiem w mieszkaniu służbowym Kuchcińskiego nie mieszka cała jego rodzina. Jeśli osoba pracująca korzysta z mieszkania, które należy do posła, to jest kolejne nadużycie władzy – dodał polityk PSL.

#Kuchciński Travel
Przypomnijmy, że pierwsze informacje o podróżach Kuchcińskiego rządowymi samolotami z rodziną podało Radio Zet. Początkowo była mowa o jedynie sześciu na trasach Warszawa-Rzeszów i Warszawa-Kraków, jednak kontrola poselska w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych wykazała, że lotów było 109.


Wykaz ten w wielu miejscach nie pokrywa się też z lakoniczną tabelką lotów udostępnioną przez Centrum Informacyjne Sejmu. Osobnym wątkiem jest to, ze często z samolotu – jak podała "Rzeczpospolita" – miały wysiadać jedynie dzieci marszałka Kuchcińskiego, co może sugerować, że latały bez niego.


Zgodnie z najnowszymi doniesieniami RMF FM marszałkowi Kuchcińskiemu towarzyszyli w lotach także inni politycy: Stanisław Piotrowicz czy Zdzisław Krasnodębski oraz ich rodziny. Na liście podróżujących rządowych samolotem znaleźli się także m.in. poseł Bogdan Rzońca i marszałek Podkarpacia Władysława Ortyla.

Z innych informacji wynika, że loty Kuchcińskiego mogły być powiązane z kampanią wyborczą. Podczas służbowych podróży jesienią 2018 roku przed wyborami samorządowymi marszałek miał także spotykać się z wyborcami. Wspierał również kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, a to z pewnością nie należy do obowiązków marszałka Sejmu. 

Przeprosił, ale...
Sam Kuchciński przeprosił za aferę ze swoim udziałem. Zapewnił jednocześnie, że duża liczba spotkań i wyjazdów wynika z modelu pracy, jaki przyjął. – Uczestnictwo w tych spotkaniach wymagało wykorzystania transportu lotniczego. Loty do Rzeszowa, jak i na inne lotniska były związane z moja pracą marszałka Sejmu i innymi bieżącymi wydarzeniami, jak uroczystości rocznicowe – tłumaczył.

źródło: TOK FM

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
INNPoland 0 0To nie może się udać. Do kraju wkracza hiszpański start-up, który chce robić Polakom pranie
0 0Co by się stało, gdyby wszyscy mieli okres? Koniecznie pokaż ten filmik swojemu facetowi
POLECAMY 0 0"Staram się z moimi kolegami". Czyli po czym widać, że Duda już prowadzi kampanię prezydencką
0 0Jędraszewski prosi władze Krakowa o działkę pod budowę kościoła. Mieszkańcy wolą park
DADHERO.PL 0 0Seks byłby dużo fajniejszy, gdyby faceci o tym pamiętali. 10 rzeczy, które obniżają kobietom libido
0 0FBI z dostępem do polskiej chmury. Wrażliwe dane rodzimych firm mogą być zagrożone
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Masz "powyborczego doła" po zwycięstwie PiS? Psycholożka radzi, co trzeba zrobić
0 0"Kimże ty jesteś?". Niebywale chamski wpis Beaty Mazurek na Twitterze

MAMADU

0 0Rodzicielska wpadka prezesa PSL? Panie Władysławie, czas posłuchać internautów!
0 0Jakie wesele – takie małżeństwo? Od tej rzeczy zależy, jak długo będziecie razem

POLECAMY

KINO 0 0Widziałem ostatni film Piotra Woźniak-Staraka. Aż trudno uwierzyć, że to polska produkcja
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
SPOŁECZEŃSTWO 0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo