"Niech pukną się w głowę!". Terlecki pogardliwie skomentował aferę z lotami Kuchcińskiego

Ryszard Terlecki po raz kolejny udzielił lekceważącej wypowiedzi na temat afery z lotami Marka Kuchcińskiego.
Ryszard Terlecki po raz kolejny udzielił lekceważącej wypowiedzi na temat afery z lotami Marka Kuchcińskiego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Politycy opozycji domagali się na konferencji prasowej dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w związku z jego lotami z rodziną państwowymi samolotami. Ich postępowanie w niezwykle pogardliwy sposób ocenił klubowy kolega Kuchcińskiego, Ryszard Terlecki.


"Proponuję panom posłom, którzy występowali na konferencji prasowej, żeby wyszli na chwilę z Sejmu, zobaczyli, czym żyje świat, czym żyją Polacy i puknęli się w głowę" – ocenił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki aferę z lotami Marka Kuchcińskiego. A tu można zobaczyć całą wypowiedź wicemarszałka. Mariusz Witczak i Robert Kropiwnicki na konferencji prasowej powiedzieli, że żądają "natychmiastowej dymisji marszałka" i domagają się wyjaśnienia każdego jego lotu. – To próba robienia żartów – tak politycy Koalicji Obywatelskiej ocenili "przeprosiny" Kuchcińskiego.

Także we wcześniejszych wypowiedziach wicemarszałek Terlecki bagatelizował aferę. Raz nieświadomie pogrążył jednak Kuchcińskiego. Jak "tłumaczył" Terlecki, marszałek Sejmu latał na Podkarpacie spotykać się ze swoimi wyborcami. Problem w tym, że do wypełniania obowiązków stricte poselskich Kuchcińskiemu nie powinien przysługiwać rządowy samolot o zasięgu transatlantyckim ani wojskowy śmigłowiec.

Jeszcze w lipcu bronił lotów marszałka, mówiąc, że nie widzi potrzeby, by ten płacił za przeloty. Zaznaczył też, że żałuje, że nie leciał z Kuchcińskim. – Bo teraz mógłbym opowiadać, jak było sympatycznie, a nie leciałem, więc nie mam o czym mówić – stwierdził w rozmowie z Agatą Adamek w "Jeden na jeden" w TVN24. 


Aferę z lotami Marka Kuchcińskiego jako pierwsze opisało Radio Zet. Początkowo była mowa jedynie o sześciu lotach, potem okazało się, że było ich aż 109. Wśród pasażerów lotów o statusie HEAD byli jednak nie tylko członkowie rodziny marszałka, ale także wielu wpływowych polityków i radnych PiS czy ministrów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi