Kuchciński nie jest już marszałkiem, ale nie stracił przywilejów. Mieszkanie nawet jeszcze przez pół roku

Marek Kuchciński służbowe mieszkanie może zajmować jeszcze nawet przez pół roku.
Marek Kuchciński służbowe mieszkanie może zajmować jeszcze nawet przez pół roku. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Marek Kuchciński co prawda stracił stanowisko po aferze z "rodzinnymi lotami", ale rządowe mieszkanie przysługuje politykowi jeszcze przez 6 miesięcy. Mowa tu o "szczególnych okolicznościach", które prawnie nie są doprecyzowane – podaje "Rzeczpospolita".


Chodzi o ustawę przyjętą jeszcze przez rząd Leszka Millera. Zapewnia ona przywileje mieszkaniowe czterem najważniejszym osobom w państwie – prezydentowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz premierowi, "niezależnie od posiadania innych lokali" w stolicy.

"Rzeczpospolita" informuje, że z wprowadzonego przez lewicę prawa chętnie korzystał Marek Kuchciński. Były marszałek niższej izby parlamentu miał do dyspozycji nie tylko apartament marszałkowski w hotelu sejmowym. Z kolei Marek Sawicki z PSL ostatnio zasugerował, że w służbowym mieszkaniu byłego marszałka mieszka też jego syn i cała rodzina.

Z informacji podawanych przez dziennik wynika, że Kuchciński, mimo że stracił stanowisko marszałka Sejmu, jeszcze przez dwa miesiące będzie mógł zajmować przysługujące mu mieszkanie. Ale na tym nie koniec, bo dzięki zapisowi o "uzasadnionych" okolicznościach ten okres można wydłużyć o kolejne cztery miesiące. Czyli Kuchciński mógłby zostać w zajmowanej nieruchomości nawet przez pół roku. Jakie to "uzasadnione" okoliczności? Nie wiadomo.

Budynek, o którym mowa, to prezydencka willa przy ul. Bacciarellego w Warszawie. Jest ona opłacana ze środków Kancelarii Sejmu.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
FELIETON 0 0A może czas po prostu przestać płakać i w końcu zrozumieć, że właśnie taka jest Polska: PiS-owska