Znowu głośno o "słynnej" matce z Płocka. W towarzystwie córki... atakowała policję

Na nagraniu z Marszu Równości w Płocku widać kobietę, która uderza policjanta.
Na nagraniu z Marszu Równości w Płocku widać kobietę, która uderza policjanta. Fot. Screen / Twitter / Piotr Fijałkowski
To już kolejne nagranie z Marszu Równości w Płocku, które budzi kontrowersje. Widać na nim kobietę, która – w towarzystwie swego dziecka – uderzyła funkcjonariusza policji. Wcześniej było już o niej głośno dzięki kuriozalnemu "wywiadowi".


Nagranie pokazał Piotr Fijałkowski z Obywateli RP. Słyszymy okrzyki: "nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa". Grupka przeciwników Marszu Równości ściera się z policją. Jedna z kobiet podczas przepychanki dwukrotnie uderzyła policjanta. Wszystko to robiła w towarzystwie swej córki."Jesteśmy pełnom rodzinom..."
Rodzina atakująca policjantów dała się poznać także w innej sytuacji podczas płockiej manifestacji. – Jesteśmy pełnom rodzinom i nie zgadzamy się z tym, co się dzieje tu w Płocku. (...) Same pedały i lesby, moje dziecko bało się iść do sklepu, bo je porwie pedał i gej – mówiła kobieta o towarzyszącej jej dziewczynce. Płocki Marsz Równości, choć nieporównywalny pod względem skali agresji z tym w Białymstoku, upłynął pod znakiem innych prymitywnych zachowań przeciwników LGBT. Polacy zarejestrowali, jak pokazywali oni na swoje genitalia, wulgarnie lżyli uczestników marszu czy grozili nagrywającym filmy. Kto siał zgorszenie w Płocku?
Wśród agresywnych uczestników kontrmanifestacji były także dzieci, które także obrażały uczestników płockiego marszu. Zawiadomienie w sprawie tych incydentów złożył już do prokuratury Ośrodek Monitoroania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Symbolicznymi obrazkami z Płocka były też zdjęcia Jakuba Baryły, który stanął z krzyżem naprzeciw manifestacji. To 15-latek o narodowych poglądach, członek Młodzieżowej Rady Miasta Płocka. W internecie można znaleźć jego zdjęcia z Wojciechem Cejrowskim, Kają Godek czy Januszem Korwinem-Mikke. Dla środowisk prawicowych Baryła stał się bohaterem, który walczy w obronie katolickich wartości.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"