"Loty po koszulę" dla marszałka niewyjaśnione. Kancelaria Sejmu milczy po aferze z Kuchcińskim

Kancelaria Sejmu woli milczeć ws. lotów Marka Kuchcińskiego.
Kancelaria Sejmu woli milczeć ws. lotów Marka Kuchcińskiego. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Kancelaria Sejmu zwleka z wydaniem posłom opozycji dokumentów pokazujących prawdziwą skalę samolotowych podróży Marka Kuchcińskiego – podaje "Rzeczpospolita". To kolejna odsłona skandalu, który posłowie partii rządzącej ewidentnie chcą zamieść pod dywan.


Chodzi o wszystkie zamówione przez Kancelarię Sejmu loty, a nie tylko te o statusie HEAD, czyli z marszałkiem Sejmu na pokładzie od listopada 2015 do połowy sierpnia 2019 r., które w ramach limitów nalotów wykonują wojskowe Siły Powietrzne.

"Rzeczpospolita" zauważa, że w wykazie lotów Marka Kuchcińskiego, który Centrum Informacyjne Sejmu ujawniło na początku sierpnia, nie było samotnego rejsu gulfstreamem Doroty Kuchcińskiej. Dokument na ten temat odnaleźli posłowie Platformy Obywatelskiej w Bazie Lotnictwa Transportowego.

Kancelaria Sejmu nie tylko odmawia dostępu do materiałów posłom – nie odpowiada już na żadne pytania dziennikarzy w tej sprawie. A pełna dokumentacja jest niezbędna, by zweryfikować nieoficjalne informacje o podróżach marszałka. Choćby na temat rzekomych "lotów po koszulę" dla Kuchcińskiego.


Nie ma wątpliwości, że Kancelaria Sejmu próbuje jak najszybciej zamieść pod dywan aferę z byłym marszałkiem w roli głównej. Na niewygodne pytania woli nie odpowiadać.

Uwagę od skandalu mają odwrócić też wykazy lotów byłych premierów. Do tej pory ujawniono, dokąd i jak często podróżowała samolotem Beata Szydło i Ewa Kopacz. Obiecano również opublikowanie podobnego zestawienia dotyczącego Donalda Tuska.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...