Opublikowano pełny wykaz lotów Donalda Tuska. Łącznie było ich ponad tysiąc

Donald Tusk najczęściej latał do Gdańska. Kancelaria Premiera opublikowała wykaz lotów byłego premiera.
Donald Tusk najczęściej latał do Gdańska. Kancelaria Premiera opublikowała wykaz lotów byłego premiera. Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Kancelaria Premiera opublikowała wykaz lotów Donalda Tuska z czasów pełnienia przez niego funkcji premiera. Znalazły się w nim 573 pozycje od listopada 2007 r. do września 2014 r.


Wykaz opublikowany przez KPRM, tak jak w przypadku lotów Beaty Szydło, ukazał się w formie lakonicznej tabelki, w której wymieniono rodzaje statków powietrznych, terminy lotów i trasy podróży.


Łącznie w zestawieniu znalazły się 573 wiersze, lotów było jednak więcej, gdyż niektóre pozycje zawierają po kilka przelotów, które odbyły się w czasie jednej podróży. Ze wstępnej analizy Onetu wynika, że było ich ponad 1000. Donald Tusk często latał do Gdańska: aż 387 razy lądował lub startował z lotniska im. Lecha Wałęsy.

O lotach Tuska w porównaniu do podróży Kuchcińskiego szerzej pisał w naTemat także Piotr Rodzik. Donald Tusk jako premier (przed Smoleńskiem) korzystał z Tu-154M lub Jak-a 40, zdarzał się także śmigłowiec.

Po Smoleńsku został Jak, potem rząd przesiadł się na dzierżawione od LOT-u Embraery. Wiele osób na prawicy nie chce jednak pamiętać, że Donald Tusk odbył wiele lotów samolotami rejsowymi. A to akurat coś, co marszałkowi Kuchcińskiemu się nie zdarzało.


Wykazy lotów Szydło i Kopacz
Dla porównania, Beata Szydło w czasie pełnienia funkcji premiera najczęściej latała na trasie Warszawa-Kraków. Łącznie lotów było 164 przez ponad dwa lata. Z kolei na liście Ewy Kopacz było 47 pozycji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND