Witek wycofuje się z dziwnych decyzji Kuchcińskiego. Nowe porządki w Sejmie

Elżbieta Witek zdjęła kotarę w Sejmie i cofnęła nakaz kontroli bagażników w samochodach wjeżdżających na teren Sejmu.
Elżbieta Witek zdjęła kotarę w Sejmie i cofnęła nakaz kontroli bagażników w samochodach wjeżdżających na teren Sejmu. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Trzeba przyznać, że Elżbieta Witek po przejęciu po Marku Kuchcińskim stanowiska marszałka Sejmu sprawiła, iż w Sejmie zrobiło się jakby trochę normalniej. Marszałek wprowadziła kilka zarządzeń, które cofają przepisy wprowadzone przez jej poprzednika. Nie ma już między innymi kotary na korytarzu sejmowym.


Dziennikarze "Gazety Wyborczej" zapytali Małgorzatę Kidawę-Bońską o to, co się zmieniło w Sejmie po zmianie marszałka. Okazuje się, że Elżbieta Witek cofnęła przynajmniej dwa zarządzenia Marka Kuchcińskiego, które swego czasu wzbudziły wiele kontrowersji.

Pierwsze dotyczyło przesłonięcia korytarza sejmowego kotarą, za którą nikt oprócz posłów nie mógł przejść. Zakaz dotyczył też dziennikarzy, szybko więc pojawiły się pytania o jawność i przejrzystość działań parlamentarzystów. Tym bardziej, że zbiegło się to w czasie z próbą wprowadzenia ograniczeń dziennikarzy i wysłania ich do specjalnego centrum medialnego.

Drugie zarządzenie Kuchcińskiego dotyczyło obowiązkowych kontroli samochodów wjeżdżających na teren Sejmu. Konkretnie chodziło o to, by nie dopuszczać do przemycania na teren Sejmu osób nie będących posłami. Zdarzyło się, że posłanka Joanna Schmidt wwiozła w bagażniku na teren Sejmu dwie osoby podczas protestu zorganizowanego przez KOD i Strajk Kobiet. Nakaz sprawdzania bagażników nie dotyczył limuzyny, którą na teren Sejmu wjeżdżał Jarosław Kaczyński.


Czy to znaczy, że nowy marszałek nie jest krytykowany tak jak Kuchciński? Nie do końca. Małgorzata Kidawa-Błońska przypomina, że wciąż nie została opublikowana lista poparcia dla kandydatów do KRS. Co więcej, polityk PO nie spodziewa się, że lista zobaczy światło dzienne w Sejmie obecnej kadencji.

źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi