Dyrektor z TVP przyznaje, że miał kontakt z hejterką Emi. "Pamiętam jedną rozmowę telefoniczną z tą Panią"

Jarosław Olechowski z TVP o Małej Emi: Pamiętam jedną rozmowę telefoniczną z tą Panią
Jarosław Olechowski z TVP o Małej Emi: Pamiętam jedną rozmowę telefoniczną z tą Panią Fot. Twitter.com / Jarek Olechowski
Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej odpowiedzialny za wszystkie programy informacyjne w TVP zaprzecza informacjom, jakie ukazały się w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej". Mówiąc ściślej – trochę zaprzecza, a trochę potwierdza. A chodzi o słowa słynnej bohaterki afery hejterskiej, czyli "Małej Emi" z Twittera.


Emilia Szmydt w rozmowie z Agnieszką Kublik ujawniła, jak działał cały mechanizm oczerniania sędziów nazywanych "lewackimi". – Były to osoby, których chciano się w ministerstwie pozbyć albo je zdyskredytować, bo nie popierały reformy sądownictwa i 'dobrej zmiany' – wyznała "Mała Emi".

Istotną rolę w całym tym procederze miały odgrywać media. Emi wprost wymienia nazwiska dziennikarzy, którym przekazywała materiały na niewygodnych sędziów. W wywiadzie padły nazwiska Wojciecha Biedronia, Michała Rachonia, Przemysława Wenerskiego, Samuela Pereirę i Jarosława Olechowskiego.

– Chodziło o jakąś sprawę nepotyzmu w sądzie, już nie pamiętam – mówi internetowa hejterka o kontakcie z byłym szefem "Wiadomości", a obecnie dyrektorem TAI. "Mała Emi" potwierdziła, że materiał o tym, co przekazała Olechowskiemu, ukazał się wówczas w głównym wydaniu "Wiadomości".


Jarosław Olechowski do tych doniesień odniósł się już w niedzielę wieczorem. Przyznał, że "pamięta jedną rozmowę z "Małą Emi".

"Szanowni Państwo, dementuję rewelacje 'Gazety Wyborczej' jakoby Emilia Szmydt 'podsuwała mi materiały o sędziach'. Pamiętam jedną rozmowę telefoniczną z tą Panią. Była w stanie upojenia alkoholowego. Tak silnego, że nie zrozumiałem o co jej chodziło. Kolejny fejk news Agnieszki Kublik" – zapewnił Olechowski.
W poniedziałek rano, gdy zorientował się, że nie chodzi o informację Agnieszki Kublik, a o słowa z wywiadu samej Emilii Szmydt, Olechowski uzupełnił swoje stanowisko.
Emilia Szmydt w wywiadzie dla "Wyborczej" opisała mechanizm hejtowania sędziów krytycznych wobec "dobrej zmiany". "(...) byłam waleczna, walczyłam o Polskę, robiłam coś dobrego – tak mi to chłopaki przedstawiali" – tłumaczy bohaterka afery z farmą trolli.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii