Niebywałe. Kaczyński powiedział, do czego według niego służą parom LGBT dzieci

Jarosław Kaczyński w radiowej Jedynce uderzył w społeczność LGBT.
Jarosław Kaczyński w radiowej Jedynce uderzył w społeczność LGBT. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Jeden mężczyzna, jedna kobieta, w stałym związku oraz ich dzieci – to zdaniem Jarosława Kaczyńskiego jedyny słuszny model rodziny w Polsce. Słowa te spotkały się z masową krytyką, a prezes PiS rozwinął ten wątek w wywiadzie w radiowej Jedynce.


W rozmowie Kaczyńskiego w "Sygnałach Dnia" padło nawiązanie do wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja sprzed kilku miesięcy, który stwierdził, że wśród kolejnych praw mniejszości seksualnych powinna znaleźć się równość małżeńska wraz z adopcją dzieci.

– Plan Rabieja ma być realizowany, dzieci mają być przedmiotami, które są potrzebne komuś, nie wiem, do czego, można powiedzieć, że do zabawy. Będziemy bronić się przed realizacją tego planu – komentował Kaczyński słowa wiceprezydenta Warszawy.

Jarosław Kaczyński w porannym wywiadzie dla Polskiego Radia wyjaśniał także, co nim motywowało przy najnowszych obietnicach wyborczych. Zdaniem prezesa czas skończyć z tym, by najbiedniejsi Polacy wciąż płacili za przemiany ustrojowe, podczas gdy z ich niskich płac żyją bogatsi. Udzielił także rad dla małych firm, które może dotknąć drastyczny wzrost składek ZUS.

Kaczyński o rodzinie
Przypomnijmy, że prezes PiS na ostatniej konwencji w Lublinie powiedział słowa, które zostały powszechnie odebrane jako kolejna próba dzielenia Polaków. Tym razem było o tradycyjnym modelu rodziny.

– Człowiek jest istotą społeczną, tworzy wspólnoty, a dwie są fundamentalne. Pierwsza z nich to rodzina. Jeden mężczyzna, jedna kobieta, w stałym związku oraz ich dzieci. Taki model rodziny ma dzisiaj wielu przeciwników. Rodzina tak rozumiana jest atakowana. Między kobietami i mężczyznami ma być równość, ale każdy z nas rodzi się kobietą albo mężczyzną. I tak ma w Polsce zostać – zapowiadał Kaczyński.


Słowa prezesa PiS krytykował między innymi dziennikarz Tomasz Sekielski, który zwrócił uwagę na fakt, że w ten sposób Kaczyński uderzył także we własną rodzinę.

źródło: Polskie Radio
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze