Jachira to najbardziej odjechana kandydatka opozycji. Spytaliśmy jej "fanbazę", za co ją kochają

Mimo nie uciekania od kontrowersji Klaudia Jachira ma spore grono sympatyków.
Mimo nie uciekania od kontrowersji Klaudia Jachira ma spore grono sympatyków. Fot. Facebook / Klaudia Jachira - #13JachiradoSejmu
Sławomir Nitras zastanawia się, czy nie lepiej byłoby wykreślić ją z listy. Kombatanci ślą listy, w których namawiają polityków do zrezygnowania z kandydatury Klaudii Jachiry. Tymczasem kandydatka KO ma ogromne grono sympatyków, którzy powiedzieli nam, dlaczego popierają skandalizującą aktorkę.


Wiecie, ile osób polajkowało fanpage Grzegorza Schetyny? 40 tysięcy. Kidawy-Błońskiej? 19 tysięcy. Brejzy? 63 tysiące. Natomiast kontrowersyjna kandydatka KO, która startuje z Warszawy – Klaudia Jachira – tych lajków ma ponad 97 tysięcy. Robi wrażenie. Zwłaszcza, że krytykujący ją publicznie Sławomir Nitras ma jedynie o tysiąc polubień więcej.– Uważam, że to jest zachowanie nieprzyzwoite. Źle świadczące o osobie, która w ten sposób próbuje być w jakiś sposób zauważona. Zrobiła krzywdę sobie, nam wszystkim – mówił poseł PO w Polsat News. Chwilę później, na pytanie o to, czy Jachira powinna zostać wykreślona z listy, powiedział, że "wydaje mu się, że tak powinno się stać".


"Bób, hummus, włoszczyzna"
Zachowanie Jachiry może okazać się dla KO mieczem obosiecznym, ponieważ akcje takie jak np. fotografowanie się na tle pomnika AK z banerem "Bób, hummus, włoszczyzna", to dla większości Polaków naruszenie pewnej świętości. Jej działanie zostało również wytknięte przez Rafała Badowskiego z naTemat.


"Nie jestem przesadnie pruderyjny, a mit Powstania Warszawskiego nie należy do świętości, które ostentacyjnie pielęgnuję. Obchodzę rocznicę PW, ale bez przesadnego pietyzmu, pamiętając o setkach tysięcy, także nieletnich, ofiar. A jednak w zachowaniu Klaudii Jachiry pod pomnikiem Armii Krajowej coś mnie dotknęło" – pisał Badowski.Ostatecznie Jachira usunęła w poniedziałek kontrowersyjne zdjęcie ze swojego fanpage'a. Jednocześnie przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się nim urażeni. Do grupy oburzonych nie zaliczają się jednak oddani sympatycy "trzynastki" na warszawskiej liście KO.


Z rozmów z nimi dowiedzieliśmy się, że urzeka ich bezkompromisowość Jachiry. Tak samo jak brak powiązania z politycznymi układami. Przede wszystkim jednak kandydatka w wyborach do Sejmu "mówi prawdę i jest odważna", jak mówią jej poplecznicy. I ta szczerość przekonuje ich najbardziej.

Jędrzej Chodziński – krakowski radny

Dlaczego Klaudia Jachira? Powodów jest bardzo wiele. Przede wszystkim jest to młoda osoba która nie boi się mówić rzeczy, o których wiele osób myśli, a politycy nie chcą ich z różnych powodów wypowiedzieć. Sam jestem zaangażowany w sprawy polityczne i brzydzi mnie że wielu polityków ma zupełnie inne poglądy na co dzień, a inne wygłasza publicznie.

U Pani Klaudii wydaje mi się, że to jej autentyczne poglądy, z którymi w znacznej większości się zgadzam. Nie widzę u niej też tego zakłamania, co u wielu polityków – kawaler z kotem wypowiada się na tematy rodziny, stara bezdzietna panna wypowiada się na tematy wychowywania dzieci. U Pani Klaudii tego nie widzę, wypowiada się na tematy, w których może coś powiedzieć i mam wrażenie, że dosłownie jest moim głosem.Ponadto popieram ją dlatego, że jest to młoda osoba starająca się wejść do polityki. Uważam, że powinna nastąpić zmiana pokoleniowa w polskiej polityce i osoby pamiętające PRL powinny z niej odejść.

Na ile udało mi się przeanalizować postać Pani Klaudii, wydaje mi się, że nie jest to osoba, która idzie do polityki, bo ma w tym biznes czy całą siatkę powiązań wokół siebie, lecz dla idei. To również bardzo mi się podoba.

Mam taką listę polityków z różnych okręgów, na których głosowałbym, gdybym w nich mieszkał. W Katowicach jest to Monika Rosa, w Poznaniu Adam Szłapka, w Nowym Sączu Jakub Bocheński. W Warszawie na pewno byłaby to Klaudia Jachira.

Rafał April – lekarz

Od kilku lat śledzę aktywność Pani Klaudii na Facebooku. Oglądam jej filmy, biorę udział w dyskusjach pod jej postami. Uważam, że jest młodą, inteligentną, niezmanierowaną i piękną kobieta, z której poglądami zgadzam się w 100 proc. Jest wiarygodna, szczera i pełna energii, żeby zmieniać świat na lepsze. Takich młodych ludzi jest w naszym kraju bardzo mało i uważam, że należy dać jej szansę.

Monika

Zgadzam się z nią praktycznie w 100 proc. Klaudia Jachira popiera szczepienia, choć osobiście uważam, że jeśli występuje ryzyko, powinniśmy mieć wybór. Od dawna śledzę jej profil i dziewczyna wie, o czym mówi.

Ma niezmierny dar do opisywania rzeczywistości taką, jaka ona jest. Bez lukrowania, dziwnej poprawności politycznej. Czas na nową jakość! Kolejna rzecz to jej styl komunikowania się z wyborcami. Wiem, że Klaudia wniesie go do parlamentu.

Leszek

Ma konkretny i realny program, z którym się zgadzam. Mówi prawdę i dlatego partia rządząca się jej boi. Nagonka na nią i wyrywanie z kontekstu jej niektórych wypowiedzi są na to dowodem.

Mikołaj

Jest kandydatką niezależną. Chociaż kandyduje z KO, nie lansuje się w towarzystwie znanych polityków. Ma ciekawe poglądy na wiele spraw i potrafi ciekawie przemawiać. Skupia na sobie uwagę. Ma mocny charakter – swoimi wypowiedziami naraziła się wielu środowiskom i jest za to niemiłosiernie atakowana w necie, ale znosi to dzielnie. Szacun.Ma duże poczucie humoru, dystans do obecnej sytuacji i nie obiecuje gruszek na wierzbie. Jest dobrą obserwatorką i organizatorką. Znikomym nakładem kosztów organizuje swój komitet wyborczy, który jest bardzo skuteczny. A zobaczcie jak, i za jakie pieniądze, lansuje się PiS!

Maria

Pani Jachira jest pierwszą osobą w świecie politycznym, która w pełni mnie urzekła. Widzę w tej młodej kobiecie coś innego niż w politykach, których oglądam w telewizji.

Podoba mi się to, jak przyszłościowo myśli o naszym kraju. Podobają mi się również jej pomysły jak to zrobi. Naprawdę z chęcią oglądam jej wypowiedzi i czuję, że warto jej zaufać, bo może Polskę zbudować na nowo. Ona żyje z myślą o przyszłości, a nie przeszłości i sądzę, że rewolucja, którą wprowadzi, będzie dla nas – obywateli bardzo korzystna.Oczywiście wszystko powoli. Rządy PiSu już znamy. Nie zadowalają mnie, kraj cofa się, kiedy świat się rozwija. Podoba mi się również to, że ma pojęcie jak rozwijają się inne, potężniejsze państwa. Widzi w nich inspirację, wie co u nich korzystnie rozwija kraj i chce to wprowadzić do Polski, jak np. System edukacji.

Interesują ją również małe przedsiębiorstwa. Osoby w wieku 30-40 lat, z którymi mam kontakt, jak nie spojrzysz, co drugi ma swoją firmę. Dobrze będzie się na nich skupić, przecież oni budują Polskę.

Chcę jej zaufać i będę na nią głosować, bo bardziej niż teraz nie stracimy. Trzeba zaryzykować! Ona tez zaryzykowała, młoda, kobieta, aktorka. Ja jej nie skreślam, ma plan, ambicję i determinację. Niech zarazi tym nas, Polaków. Zapowiada się na dobry autorytet.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Po rozwodzie też możesz być dobrym ojcem. Musisz pamiętać o kilku rzeczach – wiem z doświadczenia
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE

NA WŁASNE OCZY 0 0"Ludzie wychodzą na balkony i tłuką w garnki". Polka z Barcelony opowiada, co się tam dzieje
WARTO WIEDZIEĆ 0 0"Tykająca bomba". Kurdowie pilnowali obozów dla bojowników ISIS i ich rodzin. Oto co się tam dzieje
POLECAMY 0 0"Nokaut przez KO". Wyjaśniamy, dlaczego na Pomorzu to PiS przegrało wybory
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Na marszałka Senatu tylko Brejza! PO nie może zmarnować funkcji trzeciej osoby w państwie
0 0Startował w Gdańsku, teraz znokautował rywali na Podkarpaciu. Tajemnica sukcesu Grzegorza Brauna
TYLKO W NATEMAT 0 0Był kandydatem KO do Sejmu. W tej komisji dostał okrągłe zero głosów, chociaż głosował na... siebie