Mazurek zagiął Lubnauer. Mówił o pogróżkach dla niej – i nagle padło pytanie o Sok z Buraka

Robert Mazurek zapytał Katarzynę Lubnauer, dlaczego śledzi Sok z Buraka.
Robert Mazurek zapytał Katarzynę Lubnauer, dlaczego śledzi Sok z Buraka. Fot. Screen / RMF FM
Dla prowadzącego rozmowę w RMF FM Roberta Mazurka groźby pod adresem Katarzyny Lubnauer okazały się tylko pretekstem do dyskusji o hejcie. I trzeba przyznać, że dziennikarzowi udało się przynajmniej raz solidnie wypunktować przewodniczącą Nowoczesnej.


– Spotkał się ze mną komendant, by wyrazić słowa ubolewania. Z jednej strony mamy Sejm okrążony jak forteca, a okazuje się, że jest zupełnie inaczej – komentowała Lubnauer w radiu pogróżki pod swoim adresem, do jakich doszło ze strony funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej.


Dodatkowo Lubnauer jeszcze raz wróciła do tego, jak wyglądały same groźby. – To były dwa maile, autor doszedł do wniosku, że pierwszy był niewystarczająco mocny. Nie chciałam tego nawet upubliczniać, ale w momencie, gdy go zatrzymano, uznałam, że to dobry moment – komentowała w rozmowie z Robertem Mazurkiem.


Lubnauer o Soku z Buraka
W tym momencie dziennikarz niespodziewanie zaczął pytać o facebookowy fanpage znany z ostrej krytyki "dobrej zmiany". Zauważył bowiem, że Lubnauer śledzi Sok z Buraka w mediach społecznościowych. – Śledzę Sok z Buraka, ale śledzę także TVP. To są głupoty i to nie powinno mieć miejsca – odpowiadała.


Dziennikarz dalej naciskał. Stwierdził, że Lubnauer śmieszą zamieszczane na Soku z Buraka treści. – Ale dlaczego pani śledzi Sok z Buraka? Nie potrafi pani powiedzieć, że to jedna z najbardziej obrzydliwych stron w internecie? – pytał. Odpowiedź była dziwna, bo Lubnauer stwierdziła, że podanie dalej na Twitterze... nie oznacza akceptacji treści. – Śledzę wiele stron, retweet nie znaczy poparcia, śledzenie nie znaczy poparcia – tłumaczyła Katarzyna Lubnauer.

Prowadzący pytał też o założyciela Soku (według tygodnika "Sieci"), który ma prowadzić także profile warszawskiego ratusza w social media. – Nie znam człowieka – odpowiedziała Lubnauer. – Bardzo łatwo oskarżać o hejt, a samemu przykłada się do tego rękę – argumentował Mazurek.

Lubnauer została też zapytana o zachowanie Klaudii Jachiry, która pod pomnikiem AK i Państwa Podziemnego stanęła pod napisem "Bób, Hummus, Włoszczyzna". – Zrobienie sobie zdjęcia uważam za kompromitujące. Już wcześniej mówiłam, ze to co robi Jachira, nie jest w mojej estetyce i jest nie do zaakceptowania – powiedziała zdecydowanie.

– Niech pani wytłumaczy, dlaczego ludzie na panią powinni głosować – kontynuował dziennikarz.

– Jeśli uważacie, że moje argumenty i moje ekonomiczne podejście są do zaakceptowania, zagłosujcie na dwójkę, bo jedynka i tak wejdzie – odpowiedziała na pytanie, dlaczego Polacy mają poprzeć ją, a nie Małgorzatę Kidawę-Błońską, która otwiera warszawską listę.

Płaca minimalna? Mamy coś lepszego
Mazurek zapytał także o pensję minimalną. Przekonywał, że KO jest niekonsekwentna, bo najpierw Grzegorz Schetyna powiedział, że nie wzrośnie, a potem Kidawa-Błońska stwierdziła, że może wynosić nawet 5 tys. Lubnauer odpowiedziała, że wypowiedzi kandydatki KO na premiera nie słyszała.

– Mamy swój program, najmniej zarabiający powinni dostawać więcej na rękę, chcemy zmniejszyć obciążenia podatkowe. Nasza propozycja jest blisko o 100 zł lepsza dla pracowników w porównaniu do tego, jak PiS zwiększy płacę minimalną w przyszłym roku – tłumaczyła.

Wyjaśniła wreszcie, jaki będzie – jej zdaniem – efekt podniesienia płacy minimalnej przez PiS.

– Pracownicy będą zatrudniani na umowy zlecenia i umowy o dzieło. Nasza propozycja przesuwa pracowników w odwrotną stronę – tłumaczyła propozycje KO dotyczące obniżania podatków.

źródło: RMF FM

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Po rozwodzie też możesz być dobrym ojcem. Musisz pamiętać o kilku rzeczach – wiem z doświadczenia
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE

NA WŁASNE OCZY 0 0"Ludzie wychodzą na balkony i tłuką w garnki". Polka z Barcelony opowiada, co się tam dzieje
WARTO WIEDZIEĆ 0 0"Tykająca bomba". Kurdowie pilnowali obozów dla bojowników ISIS i ich rodzin. Oto co się tam dzieje
POLECAMY 0 0"Nokaut przez KO". Wyjaśniamy, dlaczego na Pomorzu to PiS przegrało wybory
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Na marszałka Senatu tylko Brejza! PO nie może zmarnować funkcji trzeciej osoby w państwie
0 0Startował w Gdańsku, teraz znokautował rywali na Podkarpaciu. Tajemnica sukcesu Grzegorza Brauna
TYLKO W NATEMAT 0 0Był kandydatem KO do Sejmu. W tej komisji dostał okrągłe zero głosów, chociaż głosował na... siebie