Jeśli do ruchu Polska 2050 przyłączy się jeszcze troje parlamentarzystów, Szymon Hołownia będzie mógł utworzyć koło parlamentarne.
Jeśli do ruchu Polska 2050 przyłączy się jeszcze troje parlamentarzystów, Szymon Hołownia będzie mógł utworzyć koło parlamentarne. Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta

Jak poinformowały "Fakty" TVN, co najmniej trzy osoby rozważają opuszczenie szeregów Platformy Obywatelskiej i zasilenie ruchu Hołowni Polska 2050. Rozmowy na ten temat mają być w niektórych przypadkach zaawansowane.

REKLAMA
– Według naszych nieoficjalnych informacji co najmniej troje posłów PO prowadzi mniej lub bardziej zaawansowane rozmowy o transferze do Polski 2050 – mówił w swoim materiale Krzysztof Skórzyński. Dziennikarz dodał, że Hołownia mógłby dzięki takiemu wsparciu utworzyć koło poselskie.
– Wbrew temu, co się o mnie teraz mówi, nie założyłem spółdzielni kłusowniczej, ani nie wypłynąłem na jakieś łowy. Rozmawiam z ludźmi – mówił Szymon Hołownia.

Z Lewicy do Hołownii

Przypomnijmy, że do Ruchu 2050 Szymona Hołowni przeszła z Lewicy posłanka Hanna Gill-Piątek. "Dziś rano złożyłam rezygnację z klubu Lewicy i z członkostwa w Wiośnie. Bardzo dziękuję kolegom i koleżankom z Wiosny i KKP Lewicy, wierzę, że nie raz będziemy jeszcze współpracować w Sejmie, tylko w innej formule" – napisała na Twitterze. Poinformowała też, że jednym z powodów tej decyzji była kwestia głosowania w sprawie podwyżek dla polityków.
Źródło: TVN24