W Świątyni Opatrzności Bożej nie leży ciało Kaczorowskiego. Rząd powinien przeprosić? [Waszym zdaniem]

Ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski
Ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta
Ciało ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie najprawdopodobniej zostało podmienione. To nie Ryszard Kaczorowski został pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


Ciało Ryszarda Kaczorowskiego ekshumowano w poniedziałek. Śledczy czekali teraz na wyniki badań wrocławskiego Zakładu Medycyny Sądowej. Jak się okazuje, ciało Kaczorowskiego zostało najprawdopodobniej zamienione – donosi RMF FM.

Zobacz też: Ujawnił szczegóły identyfikacji zwłok w Smoleńsku. Kim jest Dymitr Książek?

Już wcześniej radio podawało informacje, że w przypadku Kaczorowskiego mogło dojść do pomyłki. Tak wynikało z dokumentów z sekcji zwłok, przesłanych Polakom przez Rosjan. Za zamianę odpowiada urzędnik MSZ, który identyfikował ciała w Moskwie w kwietniu 2010 roku. To już druga tak głośna sprawa, po tym, jak okazało się, że podmieniono ciało Anny Walentynowicz.

Informacjom RMF FM zaprzecza jednak płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Prokuratury Wojskowej, który zaznacza, że nie ma jeszcze wyników badań DNA i nie może w związku z tym potwierdzić informacjom o zamianie ciał – pisze gazeta.pl.

W Świątyni Opatrzności spoczywają, oprócz prezydenta Kaczorowskiego, jeszcze trzy inne ofiary katastrofy w Smoleńsku: kapelan Federacji Rodzin Katyńskich ks. Andrzej Kwaśnik, kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej ks. Zdzisław Król i inicjator programu "Katyń... ocalić od zapomnienia" ks. Józef Joniec.


Czytaj też: "Rosjanie identyfikowali ciała bez oglądania twarzy". Niewykluczone aż 15 ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej

W listopadzie mają zostać przeprowadzone jeszcze dwie ekshumacje – duchownych. W ich przypadku pomyłka zaszła po stronie rosyjskiej, zamieniono tabliczki z numerami stanowisk, na których leżały ciała.

Czy Waszym zdaniem rząd powinien wytłumaczyć się z tych pomyłek? Przedstawić informację opinii publicznej, przeprosić? Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza