nt_logo

Pierwszy trailer serialu o Sex Pistols. Twórcą reżyser "Trainspotting" i "Slumdoga"

Maja Mikołajczyk

05 kwietnia 2022, 20:25 · 3 minuty czytania
W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun serialu o Sex Pistols. Reżyserem "Pistol" jest Danny Boyle – twórca kultowego "Trainspotting" oraz obsypanego Oscarami "Slumdoga". Produkcja powstała na zlecenie telewizji FX.


Pierwszy trailer serialu o Sex Pistols. Twórcą reżyser "Trainspotting" i "Slumdoga"

Maja Mikołajczyk
05 kwietnia 2022, 20:25 • 1 minuta czytania
W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun serialu o Sex Pistols. Reżyserem "Pistol" jest Danny Boyle – twórca kultowego "Trainspotting" oraz obsypanego Oscarami "Slumdoga". Produkcja powstała na zlecenie telewizji FX.
Zwiastun serialu "Pistol" o Sex Pistols twórcy "Trainspotting" i "Slumdoga". Fot. kadr z trailera serialu "Pistol"

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun serialu o Sex Pistols.
  • Reżyserem "Pistol" jest Danny Boyle ("Slumdog"), a twórcą Craig Pearce ("Wielki Gatsby").
  • Serial zadebiutuje w maju na platformie Hulu, jednak możliwe, że w czerwcu będą go mogli także zobaczyć subskrybenci Disney+.

Zwiastun serialu o Sex Pistols

Danny Boyle powraca do punkowych klimatów. Tym razem reżyser kultowego "Trainspotting" na warsztat wziął prawdziwe życie i historię brytyjskiego zespołu Sex Pistols. Fabuła serialu została zainspirowana wydanym w 2018 roku pamiętnikiem gitarzysty Steve'a Jonesa, który ukazał się pod tytułem "Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol".

W serialu "Pistol" w członków zespołu wcieli się kolejno: Toby Wallace ("Babyteeth") jako Steve Jones, Anson Boon ("1917") jako Johnny Rotten, Louis Partridge ("Enola Homes") jako Sid Vicious, Jacob Slater jako Paul Cook, Fabien Frankel ("Wąż") jako Glen Matlock, Dylan Llewellyn ("Derry Girls") jako Wally Nightingale.

Za kamerą serialu stanął wspomniany Danny Boyle, który w ostatnim czasie wyreżyserował film "Yesterday", w którym wystąpili m.in. Himesh Patel, Lily James, Ed Sheeran oraz Ana de Armas oraz serial HBO "Trust" z śmietanką takich gwiazd, jak Donald Sutherland, Hilary Swank oraz Brendan Fraser.

Twórcą serialu jest z kolei Craig Pearce, scenarzysta, który od lat współpracuje z Bazem Luhrmannem, tworząc takie filmy, jak "Moulin Rouge!", "Wielki Gatsby" czy zbliżający się wielkimi krokami "Elvis".

Premiera serialu zapowiedziana jest na 31 maja 2022 roku na platformie FX/Hulu. Produkcja ma być również dostępna w serwisie Disney+, więc możliwe, że gdy usługa pojawi się w czerwcu w naszym kraju, widzowie z Polski również będą mogli zobaczyć "Pistol".

Sex Pistols to punkowa grupa z Wielkiej Brytanii założona w 1975 roku. W pierwszy skład zespołu wchodzili: wokalista John Lydon (znany szerzej jako Johnny Rotten), gitarzysta Steve Jones, perkusista Paul Cook oraz basista Glen Matlock. Tego ostatniego we wczesnych latach 70. zastąpił Sid Vicious.

Do najbardziej znanych utworów grupy należą "Anarchy in the UK", "God Save the Queen" oraz "Holidays in the Sun". Grupa wydała łącznie cztery albumy studyjne i zakończyła swoją działalność w 1980 roku po tragicznej śmierci Viciousa z przedawkowania heroiny na początku 1979 roku. Zespół wznowił działalność w 2006 roku w pierwotnym składzie.

To nie pierwszy raz, gdy historia punkowej grupy z Wielkiej Brytanii zostaje przeniesiona na ekran. Pierwszy z nich to nakręcony w 1980 roku mockument "The Great Rock ’n’ Roll Swindle" wyreżyserowany przez Juliena Temple.

Najbardziej znanym filmem o Sex Pistols jest jednak dramat muzyczny "Sid i Nancy", przybliżający tragiczny romans Sida Viciousa oraz jego dziewczyny Nancy Spungen. W filmie z 1986 roku w reżyserii Alexa Coxa ("Komornicy", "Z piekła rodem") w roli kochanków wystąpili Gary Oldman ("Dracula") oraz Chloe Webb ("Shameless - Niepokorni").

Ostatni film, jaki powstał o punkowym zespole, to dokument "Sex Pistols: Wściekłość i brud", wyreżyserowany przez twórcę produkcji z 1980 roku. Film miał premierę w 2000 roku i powstał we współpracy z żyjącymi członkami zespołu.

Może Cię zainteresować również: