nt_logo

Doczekaliśmy się! Jest oficjalna data startu Disney+ w Polsce. Poznaliśmy też ceny

Ola Gersz

29 marca 2022, 09:47 · 3 minuty czytania
Jest data startu Disney+ w Polsce. Seriale ze świata Marvela i "Gwiezdnych wojen" obejrzymy legalnie nad Wisłą 14 czerwca. Podano też cennik.


Doczekaliśmy się! Jest oficjalna data startu Disney+ w Polsce. Poznaliśmy też ceny

Ola Gersz
29 marca 2022, 09:47 • 1 minuta czytania
Jest data startu Disney+ w Polsce. Seriale ze świata Marvela i "Gwiezdnych wojen" obejrzymy legalnie nad Wisłą 14 czerwca. Podano też cennik.
Disney+ już niebawem w Polsce Fot. Kadr z "The Mandalorian" / Disney+

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

Platforma streamingowa Disney+ zadebiutowała na rynku pod koniec 2019 roku. Od tamtej pory regularnie kolejne państwa otrzymywały do niej dostęp, jednak ku rozczarowaniu Polaków z serwisu wciąż nie można było legalnie korzystać nad Wisłą.


Co jakiś czas pojawiały się kolejne pogłoski: premiera była już planowana lato 2020 roku i lato 2021 roku. W sierpniu 2021 roku szef Disneya Bob Chapek zapowiedział, że Disney+ zawita do Europy Środkowej i Wschodniej latem tego roku. Dopiero w styczniu tego roku polski oddział Disneya wydał w tej sprawie oficjalny komunikat.

"Disney+ w Polsce już latem! Ulubione filmy i seriale Disneya, Pixara, Marvela, National Geographic, Star Wars i występujące pod marką Star produkcje FX, 20th Century Studios czy Searchlight, w jednym miejscu" – ogłoszono ku radości polskich widzów.

Czytaj także: "Władca pierścieni" i prequel "Gry o tron". Oto 17 najbardziej wyczekiwanych seriali 2022 roku

Disney+ w Polsce: data i cena

The Walt Disney Company poinformowało we wtorek, że platforma Disney+ latem wystartuje w 42 krajach i 11 terytoriach. W Polsce nastąpi to już 14 czerwca. Jaka będzie cena Disney+? Jak czytamy w komunikacie, za dostęp do platformy VOD zapłacimy 28,99 zł miesięcznie. Będzie również możliwość wykupienia z góry rocznego abonamentu w wysokości 289,90 zł.

"Użytkownicy Disney+ będą mogli korzystać z najwyższej jakości serwisu, nawet na czterech urządzeniach jednocześnie. Przy wybranych tytułach będą mieć dostęp do funkcji IMAX Enhanced. Jednocześnie dostaną możliwość nieograniczonej ilości pobrań nawet na dziesięciu urządzeniach, a także będą mogli ustawić do siedmiu profili, w tym dostosowany specjalnie dla dzieci profil dziecięcy, która pozwala na dostęp do treści ograniczonych ze względu na wiek odbiorców" – brzmi treść komunikatu Disneya.

Co znajdziemy na Disney+?

Co obejrzymy na Disney+? Będą to  filmy i seriale od Disneya, Pixara, Marvela, National Geographic, ze świata "Gwiezdnych wojen" oraz od 20th Century Fox, FX czy Searchlight, które występują pod marka Star.

Legalnie obejrzymy więc w Polsce takie hity, jak "The Mandalorian" i "Księga Boby Fetta", a także seriale z MCU: "WandaVision", "Falcona i Zimowego Żołnierza", "Lokiego", "Hawkeye'a", "A gdyby…?" i "Moon Knight". W bibliotece znajdziemy też przeboje kinowe, jak m.in. "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", "Luca", "Cruella" czy nagrodzone Oscarem "Nasze magiczne Encanto".

Przed nami również kolejne gorące premiery serialowe: "Obi-Wan Kenobi" i Ms. Marvel". To nie wszystko. W 2022 roku na Disney Plus pojawią się również: "Andor" – prequel filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", który opowie historię jego bohatera Cassiana Andora (Diego Luna) i "Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja"", animowana kontynuacja serialu animowanego "Gwiezdne wojny: Wojny klonów". Zapowiedziane są również (bez konkretnych dat) m.in.: "The Rangers of the New Republic" oraz "Ahsoka", czyli bezpośrednie spin-offy serialu "The Mandalorian" (w roli głównej "Ahsoki" ponownie zobaczymy Rosario Dawson) czy "Lando" – nowy spin-off o przygodach popularnego Lando Calrissiana z "Gwiezdnych wojen".

W 2022 roku fani Marvela mogą spodziewać się z kolei "She-Hulk" z Tatianą Maslany i Jameelą Jamil oraz " Secret Invasion" z Samuelem L. Jacksonem

Czytaj także: https://natemat.pl/401317,obi-wan-kenobi-serial-obsada-bohaterowie