nt_logo

Chcieliście więcej "Gwiezdnych wojen", to macie. Seriale "Ahsoka" i "Andor" są tuż-tuż

Zuzanna Tomaszewicz

17 maja 2022, 18:14 · 3 minuty czytania
Uniwersum "Gwiezdnych wojen" powiększa się z roku na rok i nie zamierza zwalniać tempa. Disney zdradził szczegóły dotyczące nadchodzących seriali i filmów ze świata "Star Wars". "Mandalorian" powróci już niebawem, a "Ahsoka" i "Andor" przymierzają się właśnie do premiery swoich pierwszych sezonów.


Chcieliście więcej "Gwiezdnych wojen", to macie. Seriale "Ahsoka" i "Andor" są tuż-tuż

Zuzanna Tomaszewicz
17 maja 2022, 18:14 • 1 minuta czytania
Uniwersum "Gwiezdnych wojen" powiększa się z roku na rok i nie zamierza zwalniać tempa. Disney zdradził szczegóły dotyczące nadchodzących seriali i filmów ze świata "Star Wars". "Mandalorian" powróci już niebawem, a "Ahsoka" i "Andor" przymierzają się właśnie do premiery swoich pierwszych sezonów.
Nowe informacje dot. seriali i filmów ze świata "Star Warsów" ("The Mandalorian", "Ahsoka", Andor", film Taiki Waititiego oraz trylogia Riana Johnsona). Fot. Youtube.com/VanityFair

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Disney i Lucasfilm zdradzili nowe informacje dotyczące seriali i filmów w świecie "Gwiezdnych wojen". Niebawem na platformie Disney+ zadebiutuje "Obi-Wan Kenobi", a co po nim?
  • Na łamach "Vanity Fair" ujawniono szczegóły dotyczące m.in. "The Mandalorian", "Ahsoka", "Andor", filmu Taiki Waititiego oraz trylogii Riana Johnsona.

Od czasu wyjścia ostatniej części oryginalnej trylogii "Gwiezdnych wojen" wyreżyserowanej przez George'a Lucasa minęły cztery dekady. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat uniwersum "Star Warsów" rozrosło się na tyle, że śmiało może konkurować z produkcjami Marvel Cinematic Universe. Historie z odległej galaktyki nie mają końca, o czym nie omieszkał przypomnieć sam Disney, który posiada prawa do świata wymyślonego przez Lucasa. Ci, którzy nie śledzą na bieżąco starwarsowych nowinek, mogą czuć się zagubieni.

Jeszcze w tym miesiącu, a konkretnie 27 maja, na platformę Disney+ trafi długo wyczekiwany serial "Obi-Wan Kenobi", który skupi się na losach rycerza Jedi, Obi-Wana Kenobiego, po wydaniu przez Palpatine’a rozkazu 66 i przejścia Anakina Skywalkera na ciemną stronę mocy. Wspomnijmy, że Kenobi wysłał dzieci Anakina - Luke’a i Leię - na dwie różne planety, by chronić je przed ich własnym ojcem, który stał się Darthem Vaderem.

W roli Kenobiego znów zobaczymy Ewana McGregora, zaś hełm Vadera ponownie założy na głowę Hayden Christensen. Obaj aktorzy ostatni raz pojawili się w tych rolach w filmie "Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów". Rolę kolejnego złoczyńcy w "Obi-Wanie Kenobim" odegra brytyjski aktor Rupert Friend ("Duma i uprzedzenie"), który na ekranie zawita jako Wielki Inkwizytor. Ta postać pierwszy raz pojawiła się w animowanym serialu "Star Wars: Rebelianci", którego fabuła rozgrywa się 14 lat po rozkazie 66.

Czytaj także: Dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Wszystko, co musisz wiedzieć o serialu "Obi-Wan Kenobi"

"Kenobi" to kolejna po "The Mandalorian" i "Księdze Boby Fetta" serialowa produkcja Lucasfilm i z pewnością nie ostatnia. Na łamach „Vanity Fair” Disney zdradził, jakie są jego najbliższe plany związane z "Gwiezdnymi wojnami". Na okładce gazety pojawił się nie tylko Ewan McGregor, ale i Pedro Pascal jako Din Djarin (tytułowy "The Mandalorian"), Diego Luna jako kapitan Cassian Andor (widzowie znają go z filmu "Łotr 1.") oraz Rosario Dawson jako Ahsoka Tano, padawanka Anakina Skywalkera. Jakby tego było mało, w gazecie zamieszczono również fotografię z Darthem Vaderem (Hayden Christensen), inkwizytorką Revą (Moses Ingram) oraz Mon Mothmą (Genevieve O’Reilly).

Seriale w świecie "Star Wars" - nowe informacje

  • "The Mandalorian" z Pedro Pascalem

"Rebelia będzie emitowana w telewizji" – taki napis widnieje na okładce magazynu. Wiadomo, że "The Mandalorian" powróci niedługo z trzecim sezonem. Nowe przygody Dina Djarina i Grogu (aka Baby Yody) poznamy najpewniej pod koniec 2022 roku lub na początku 2023 roku.

  • "Ahsoka" z Rosario Dawson

Jeśli chodzi o serial "Ahsoka" - ukaże się on w ofercie Disney+ w przyszłym roku. Dużą rolę w tym tytule ma odegrać żona Ewana McGregora, czyli Mary Elizabeth Winstead ("Scott Pilgrim kontra świat"). Przypomnijmy, że niecały tydzień temu rozpoczęły się zdjęcia do serialu. Współtwórca postaci Ahsoki, Dave Filoni, ujawnił, że dawna padawanka Skywalkera będzie prawdopodobnie dalej polować na socjopatycznego admirała Thrawna (w tej roli fani obsadzają Benedicta Cumberbatcha i Matta Smitha).

  • "Andor" z Diego Luną

Następnym w kolejce za "Obi-Wanem Kenobim" ustawił się serial "Andor". Pierwszy sezon ma pokazać, jak Cassian Andor dołączył do rebeliantów. Twórcy opisali tytułowego bohatera granego przez Diego Lunę jako osobę, która z początku niechętnie angażowała się w walkę przeciwko opresji ze strony Imperium Galaktycznego. Premiera tytułu ma odbyć się jeszcze tego lata.

  • Niezatytułowany serial dla nastolatków

Nad serialem w uniwersum "Gwiezdnych wojen" pracuje obecnie reżyser "Spider-Man: Homecoming" Jon Watts. Produkcja nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, ale określono ją mianem "galaktycznej wersji klasycznych filmów przygodowych Amblin (red. studio założone przez Stevena Spielberga) z lat 80.". Fabuła ma rozgrywać się po wydarzeniach z "Powrotu Jedi".

Filmy w świecie "Star Wars" - nowe informacje

  • Film w reżyserii Taiki Waititiego

Film, który na potrzeby uniwersum "Star Warsów" wyreżyseruje Taika Waititi, będzie pierwszą kinową produkcję Lucasfilm od czasu premiery "Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie". Na ten moment nie ujawniono dalszych szczegółów dotyczących tego tytułu. Pewne jest, że scenariuszem zajmie się Krysty Wilson-Cairns. W kolejce za filmem Waititiego ustawia się "Rogue Squadron" reżyserki "Wonder Woman", Patty Jenkins

  • Trylogia Riana Johnsona

Jak podkreślono w artykule "Vanity Fair", trylogia Riana Johnsona, reżysera "Ostatniego Jedi", nie jest na ten moment priorytetem dla Lucasfilm i Disneya. Twórca ma być bowiem zajęty kręceniem nowej części „Na noże” dla platformy Netflix. 

Czytaj także: https://natemat.pl/401127,zwiastun-serialu-obi-wan-kenobi-kim-jest-wielki-inkwizytor-trailer