nt_logo

Hejter zwyzywał posłankę PO. Pomaska pokazała, jak został ukarany przez sąd

Natalia Kamińska

01 sierpnia 2022, 22:05 · 2 minuty czytania
Posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska poinformowała, że wygrała w sądzie z hejterem, który wysyłał jej bardzo obraźliwą wiadomość. Przekazała też, jak został ukarany.


Hejter zwyzywał posłankę PO. Pomaska pokazała, jak został ukarany przez sąd

Natalia Kamińska
01 sierpnia 2022, 22:05 • 1 minuta czytania
Posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska poinformowała, że wygrała w sądzie z hejterem, który wysyłał jej bardzo obraźliwą wiadomość. Przekazała też, jak został ukarany.
Posłanka PO Agnieszka Pomaska Fot. Piotr Molecki/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • Politycy są często atakowani przez hejterów. Ofiarą jednego z nich padła Agnieszka Pomaska
  • Posłance udało się jednak doprowadzić do ukarania mężczyzny, który przesłał jej bardzo obraźliwą wiadomość

"Ludziom brakuje wyobraźni, więc później muszą słono płacić. A i w papierach brzydko to wygląda. Nie warto. Pan Damian wyraził skruchę, tylko trochę za późno. Pana Damiana ten bezmyślny hejt będzie kosztował 3370 zł. Dziś otrzymałam informację o wyroku nakazowym" - czytamy we wpisie Agnieszki Pomaski na Twitterze.

Polityczka dołączyła do wpisu zdjęcie wiadomości, którą dostała. "Za tę propagandę powinni ci mordę wyprostować idiotko je**na" - brzmi jej fragment. Mężczyzna nazwał ją też "szma*ą".

Damian B. wysłał posłance PO bardzo obraźliwą wiadomość

Posłanka opublikowało też wyrok nakazowy, jaki otrzymała.

Dalej czytamy, że Sąd Rejonowy w Gdańsku uznał, że wina oskarżonego nie budzi wątpliwości. Damian B. został ukarany zatem grzywną. Musi też pokryć koszty procesu.

Dodajmy, że o otrzymywaniu gróźb i obelg opowiadała kilka miesięcy temu także inna posłanka PO Marta Wcisło.

Na Martę Wcisło także spadała fala hejtu

Wcisło przyznała wówczas w rozmowie z Onetem, że największa fala hejtu wylała się na nią po jej wystąpieniu w TVP Info 6 listopada 2021 roku. Rozmawiała wtedy m.in. z Andrzejem Szejną z Nowej Lewicy, Lidią Burzyńską z PiS i byłym już wiceministrem sportu Łukaszem Mejzą o protestach w ramach akcji "Ani jednej więcej".

– W trakcie moich wypowiedzi na wizji na moją pocztę, Facebooka, Twittera, Messengera i WhatsApp'a przychodzi fala uderzeniowa obrzydliwego hejtu. Moi pracownicy nie nadążają blokować tych najbardziej wulgarnych – mówiła wtedy Wcisło.

Posłanka PO zamieściła wówczas w swoich mediach społecznościowych screeny, które przedstawiają wulgarne komentarze internautów na jej temat oraz bezpośrednie wiadomości do niej przepełnione wyzwiskami i seksistowskimi uwagami.

Wśród nich były na przykład.: "Wredna babo do garów, a nie do polityki", "Jak ta su*a szczeka, wścieklizny dostała", "Wcisło to tępa dz**a z Lublina", "Blond żmija", "Gdzie ty widzisz kobietę, ja widzę kawał szmaty", "Ta s**a kłamie jak zawsze" czy "tępa idiotka".

Czytaj także: https://natemat.pl/424576,operator-tvp-warszawa-zwyzywal-mezczyzne-przed-siedziba-stacji