To już 3. edycja Rankingu Szkół Przyjaznych osobom LGBTQ+. Od 20 lutego możecie wskazać, czy wasza placówka jest bezpiecznym miejscem dla osób nieheteronormatywnych. Inicjatywę patronatem medialnym objęła redakcja naTemat!
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
20 lutego ruszyła 3. edycja Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Uczniowie, rodzice, absolwenci i nauczyciele mogą wskazać, czy ich szkoła jest bezpiecznym miejscem
Wystarczy wejść na stronę lgbtplusme.com, znaleźć swoją szkołę i odpowiedzieć na 23 pytania
Cała ankieta jest w pełni anonimowa. Projektowi patronuje Komisja Europejska
To już oficjalne! Redakcja naTemat objęła patronatem medialnym 3. edycję Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+! Ranking nie tylko wskaże najbardziej równościowe szkoły, ale też pomoże tym, którzy chcą taką placówkę budować.
Dlatego tegoroczna akcja startuje pod hasłem "Bezpieczna szkoła". Autorzy mówią wprost: nie ważne, czy chodzisz do szkoły publicznej, niepublicznej. Masz prawo czuć się bezpiecznie.
– Przez ostatnie lata przez polską szkołę przetoczył się efekt mrożący, spowodowany "LexCzarnek". My chcemy powoli zacząć go odwracać. Działa z nami zespół 16 osób w regionach, więc będziemy obecni i obecne w każdej części Polski – powiedział organizator przedsięwzięcia Dominik Kuc.
Jak wziąć udział w Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+? Wystarczy wejść na stronę lgbtplusme.com, a potem wejść w zakładkę "ranking". Następnie trzeba wpisać nazwę swojej szkoły oraz wypełnić ankietę, składającą się z 23 pytań.
Padają tam między innymi pytania o samopoczucie osób nieheteronormatywnych, zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży i funkcjonowanie nastolatków w społeczności szkolnej. Na pytania mogą odpowiadać uczniowie, ale także absolwenci, rodzice, nauczyciele i inni pracownicy placówki.
Wydarzenie przenosi się także na inne kraje. Do 3 edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ przyłączyła się Belgia. Projekt zaś został objęty patronatem ze strony Komisji Europejskiej.