"Wiadomości" TVP są niewiarygodne dla prawie 90 proc. młodych Polaków – wynika z badania Ipsos dla Oko.press i TOK FM. Identyczną opinię wyraża tylko 23 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Tak stację zreformowana przez Jacka Kurskiego ocenia społeczeństwo.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Przekaz "Wiadomości" TVP jest uznawany za niewiarygodny przez zdecydowaną większość społeczeństwa. W tej grupie przodują młodzi Polacy
Nawet według niektórych wyborców Prawa i Sprawiedliwości materiały emitowane przez publicznego nadawcę nie przedstawiają obrazu zgodnego z rzeczywistością
Z pracy reporterów Telewizji Polskiej zadowolonych jest jedynie 21 proc. obywateli
Na Woronicza stale atakuje się Donalda Tuska,Rafała Trzaskowskiego i pozostałych polityków opozycji. Jak jednak wynika z sondażu Ipsos dla Oko.press i TOK FM, widzowie nie nabierają się na tendencyjne materiały.
69 proc. respondentów stwierdziło wprost, że TVP nie przedstawia prawdziwego obrazu rzeczywistości. Odmienną opinię wyraziło jedynie 21 proc. obywateli. Pozostałe 9 proc. nie ma zdania w tym temacie.
Jeśli zaś chodzi o przeciwników Prawa i Sprawiedliwości, to jedynie 6 proc. osób ufa materiałom emitowanym przez "Wiadomości" TVP. Brak zaufania wyraziło 87 proc. respondentów.
Co ciekawe, 23 proc. wyborców obozuJarosława Kaczyńskiego także uważa, że Telewizja Polska nie przedstawia prawdziwego obrazu rzeczywistości. Zaufanie dla pracy stacji wyraża jednak aż 68 proc. elektoraturządu.
Aż 87 proc. osób w wieku 18-29 lat nie wierzy w obraz kreowany przez publicznego nadawcę. Identyczne wyniki przypadły na grupę wiekową 30-39 lat. Jeśli zaś chodzi o osoby między 40. a 49. rokiem życia, to aż 79 proc. z nich uważa "Wiadomości" TVP za niewiarygodne źródło informacji.
Gorsza sytuacja ma miejsce w przypadku seniorów. Wśród osób powyżej 70. roku życia aż 38 proc. wierzy w przekaz publicznego nadawcy. Brak zaufania wyraziło 48 proc. z nich.
Niewielkie różnice w deklaracjach ankietowanych możemy zauważyć także, jeśli spojrzymy na wykształcenie. 55 proc. z wykształceniem podstawowym uważa, że Telewizja Polska nie mówi prawdy.
74 proc. osób z wykształceniem średnim nie ufa "Wiadomościom" TVP. Z kolei spośród osób z wykształceniem wyższym aż 79 proc. osób wyraża brak zaufania.