logo
Pogoda na koniec wakacji i początek roku szkolnego. Idą zmiany. Fot. wxcharts
Reklama.

Pogoda na koniec wakacji i początek roku szkolnego. Lato nie powiedziało ostatniego słowa

29 sierpnia w Polsce skończyły się upały. Do temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza już nie wrócimy, ale wrzesień zapowiada się wyjątkowo przyjemnie.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jeszcze w piątek czeka nas dość spore zachmurzenie, a temperatury spadną nawet do 17 stopni Celsjusza. W sobotę zaś do nieprzyjemnej aury dojdą przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich do 25 stopni na południowym wschodzie. Na południu i w centrum kraju należy spodziewać się burz. Z tego też powodu IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia, które obejmują województwa: śląskie, małopolskie i podkarpackie.

Także w niedzielę wystąpią przelotne opady i lokalne burze, a termometry pokażą wartości od 20 do 24 stopni Celsjusza. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość nawet 65 km/h. Z tego względu ostatnie dni wakacji trudno będzie uznać za iście letnie.

Jak już pisaliśmy w naTemat, nie powinniśmy jednak spodziewać się silnych ulew na wzór tych, które przetoczyły się przez kraj w ostatnich dniach. Synoptycy podali, że sumy opadów wyniosą od 20 do 25 mm.

Nawet 29 stopni Celsjusza we wrześniu, ale o upałach możemy zapomnieć

Początek roku szkolnego ponownie przyniesie ze sobą przyjemną pogodę. Wstępne prognozy IMGW wskazały, że od poniedziałku do czwartku nie musimy spodziewać się opadów ani burz. Temperatura zaś wyniesie od 21 do 27 stopni Celsjusza.

Na stronie Fanipogody.pl czytamy zaś, że w pierwszej części września temperatury będą oscylować od 26 do 29 stopni Celsjusza. "Letnie dni jeszcze wrócą również do Polski. Może nie będzie to już upał tak silny jak na początku tygodnia na wschodzie. Jednak lato nie powiedziało w Polsce ostatniego słowa" – czytamy.

Najcieplejszych momentów doświadczymy w pierwszej połowie września. W drugiej znów zaczniemy odczuwać ochłodzenie, choć także nie powinniśmy przygotowywać się na drastyczny spadek temperatur.