Ireneusz Raś z PO o Wałęsie: Czy przeholował? Nie sądzę. Wiele osób w Polsce też pewnie tak uważa

Ireneusz Raś, poseł Platformy Obywatelskiej
Ireneusz Raś, poseł Platformy Obywatelskiej Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś w rozmowie z RMF FM bronił Wałęsy po jego piątkowej wypowiedzi na temat osób homoseksualnych. – Prezydent zawsze był znany z tego, że stawiał jasno swoje poglądy – ocenił Raś. W rozmowie odniósł się też do obecnej sytuacji w PO.


Lech Wałęsa dostał się pod ostrzał wielu komentatorów, którzy mają mu za złe jego słowa o “ostatnich rzędach” i “murze” w Sejmie. To właśnie w tylnych ławkach i za murem powinni jego zdaniem siedzieć homoseksualni posłowie. Słowa prezydenta skomentował w sobotę dla radia RMF FM poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś. Zapytany, czy Wałęsa się nie zagalopował, odparł:

Ireneusz Raś
w RMF FM

Czy przeholował? Nie sądzę. Prezydent zabrał głos w tej sprawie, powiedział swój pogląd. Wiele osób w Polsce też pewnie tak sądzi. CZYTAJ WIĘCEJ


Dopytany, czy podziela pogląd byłego prezydenta, odpowiedział: “Ja słucham tych poglądów, tak jak słucham poglądów innych”.

Czytaj też: Grzegorz Schetyna u Moniki Olejnik: Jarosław Gowin jest osobowością

Raś obszernie wypowiadał się też na temat sytuacji w PO i w rządzie, komentując medialne doniesienia o ew. dymisji Jarosława Gowina.

Ireneusz Raś
w RMF FM

Ja oceniam dzisiaj to 50 na 50. To zależy od rozmowy pana premiera ze swoim ministrem, bo to jest ten poziom rozmowy, która decyduje nie o losach w Platformie Jarosława Gowina, tylko o losach w rządzie. CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj też: Wałęsa: W Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć w ostatniej ławie. Albo nawet dalej, za murem

Poseł PO stwierdził też, że w partii musi wykrystalizować się nowy plan, nowy kierunek działania oraz odbyć wewnętrzna debata przedstawicieli różnych “skrzydeł” PO. Jednak najważniejsze będą wewnętrzne wybory, w których teoretycznie stanąć do walki mogą Tusk, Schetyna i Gowin. Zdaniem Rasia dobrze byłoby, gdy dwaj ostatni wzięli w nich udział.

Ireneusz Raś
dla RMF FM

Grzegorz Schetyna, jeśli nie wystartuje to wewnątrz partii przegra więcej, niż kiedy przegra z Donaldem Tuskiem, w tej wielkiej demokracji wewnątrzpartyjnej Platformy Obywatelskiej. Zdecydował się już 4 lata temu. Wydaje mi się, że te wszystkie sygnały, które do nas docierały, szefów regionu, pozwalają na jednoznaczne stwierdzenie, że Grzegorz Schetyna chce startować, chce się bić o fotel szefa partii. CZYTAJ WIĘCEJ


Raś pytany o wewnętrzne podziały stwierdził też, że w PO jest tylu liberałów, co i konserwatystów, ale ich spory nie są tak ostre, jak twierdzą media.

Źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka