Joanna Mucha chce rozruszać dzieci. "Kiedyś trzepak, dziś komputer i iPhone. Rośnie pokolenie sprawnego kciuka"

Minister sportu Joanna Mucha chce rozruszać młodzież
Minister sportu Joanna Mucha chce rozruszać młodzież Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
"Pokolenie naszych dziesięciolatków to pierwsze pokolenie w dziejach świata, które będzie żyła krócej! Krócej o pięć lat! Jeśli natychmiast czegoś z tym nie zrobimy, to będzie jeszcze gorzej" – mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" minister sportu Joanna Mucha.

Minister Joanna Mucha zapewnia, że będzie współpracować z minister edukacji Krystyną Szumilas przy wprowadzaniu zmian w zajęciach z wychowania fizycznego. Wszystko po to, by walczyć z otyłością i zachęcić młodzież do ruchu.

Joanna Mucha
minister sportu

Kiedyś dzieciaki grały na boisku w piłkę, dziewczyny skakały w gumę, robiły fikołki na trzepakach, ciągle były w ruchu. A teraz komputer, internet, iPhone, Facebook, telewizja i nie wiadomo co jeszcze. I wszystko na siedząco. Rośnie nam pokolenie sprawnego kciuka i niesprawnego ciała.


Minister mówi też w wywiadzie dla "GW", że pogodziła się z tym, iż część działaczy sportowych wciąż patrzy na nią jak na kobietę, a nie na szefową resortu. "Nie zmienię płci, nie założę habitu, nie obetnę włosów na zapałkę" – stwierdza.

Mucha jeszcze raz odpowiada także na zarzuty, że ministerstwo sportu dopłaciło do zeszłorocznego koncertu Madonny na Stadionie Narodowym. Jak twierdzi, zysk z tej imprezy miał wynieść 200 tys. złotych i wpłynąć do Ministerstwa Finansów. "Narodowe Centrum Sportu miało znaleźć sponsora i sprzedać pakiety dla VIP-ów. Ostatecznie sprzedano je za jedną trzecią planowanej kwoty, a sponsor w ogóle nie został znaleziony" – wspomina.

Joanna Mucha to jeden z najgorszej ocenianych ministrów rządu Donalda Tuska. Gdyby to wyborcy mieli możliwość dymisjonowania członków gabinetu, to właśnie ona jako pierwsza straciłaby pracę – wynika z badania przeprowadzonego przez Homo Homini.

Czytaj także:

Mucha: "W sporcie skończył się komunizm". Sukces Krystyny Pałki niczego nie zmienia ws. finansowania sportów niszowych

Po raporcie NIK PiS domaga się dymisji minister Muchy. "Kompromitacją będzie, jeśli pozostanie na swoim stanowisku"

Źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...