Trudne zwycięstwo trójkolorowych. Australijczycy pokazali siłę w defensywie

Kamil Rakosza
Francuzi pokonali drużynę z Antypodów 2:1. Nie był to jednak zbyt prosty mecz dla drużyny prowadzonej przez Didiera Deschampsa. O zwycięstwie trójkolorowych zadecydował gol Paula Pogby strzelony w 81. minucie spotkania.
Francja pokonała Australię 2:1. Fot. Twitter

Pięć minut później Umtiti zagrał ręką w polu karnym po dośrodkowaniu Mooya. Po rzucie karnym było 1:1. Strzelał Mile Jedinak.
Mecz Francja - Australia Kanał YouTube 24 TV PROD
Boisko opuścił Griezmann, a w jego miejsce wszedł Giroud. W 81. minucie francuski napastnik zagrał piłkę do Paula Pogby, który sprytnym strzałem wpakował piłkę do bramki Ryana. Mecz zakończył się wynikiem 2:1

Sobota to trzeci dzień mundialu w Rosji. W meczu otwarcia gospodarze turnieju pokonali Saudyjczyków aż 5:0. W piątek o godz. 20 mecz na miarę finału Mistrzostw Świata zagrali Hiszpanie i Portugalczycy. Spotkanie skończyło się remisem 3:3. Doskonale zaprezentował się Cristiano Ronaldo, który zdobył wszystkie bramki dla Portugalczyków.