Ostatni bieg ME zdecydował. Polska straciła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej

redakcja naTemat
Takiego wyniku polskich lekkoatletów nikt się nie spodziewał. Polacy zaprezentowali się fenomenalnie na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Ostatecznie zdobyliśmy 12 medali: siedem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. Niestety, ostatecznie okazało się, że zajęliśmy "tylko" drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.
Polaków rzutem na taśmę w klasyfikacji medalowej wyprzedziła Wielka Brytania. Zajęliśmy drugie miejsce w mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w Berlinie. fot. Bartosz Bobkowski/Agencja Gazeta
O drugim miejscu dla Polski zdecydował bieg 4x100 metrów, czyli ostatnia, 48. konkurencja mistrzostw Europy. Wygrali Brytyjczycy, więc rzutem na taśmę wyprzedzili nas w klasyfikacji medalowej. Zdobyli łącznie 18 medali. Złotych mają tyle samo, co Polacy, ale zdecydowały inne krążki. My zajęliśmy drugie miejsce, wyprzedzając gospodarzy turnieju, czyli Niemców.