Rekord Małysza wyrównany. Dwóch Polaków na podium konkursu skoków w Predazzo!

Adam Nowiński
Dawid Kubacki i Kamil Stoch na podium konkursu Pucharu Świata we włoskim Predazzo. Zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wyrównał rekord skoczni osiągając 136 metr w drugiej serii. Polacy odzyskali też swoją pozycję w Pucharze Narodów.
Dawid Kubacki drugi we włoskim Predazzo. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Po raz kolejny skocznia we włoskim Predazzo okazała się szczęśliwa dla polskich skoczków. Dawid Kubacki dwoma solidnymi skokami na odległość 122 i 131,5 metra zapewnił sobie drugie miejsce na podium (po pierwszej serii drugie miejsce). Z kolei Kamil Stoch był trzeci (piąty po pierwszej serii) po skokach na 121,5 oraz 133,5 metra.

Konkurs wygrał bezapelacyjnie Japończyk Ryoyu Kobayashi, lider klasyfikacji generalnej i zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszej serii osiągnął 135 metr skoczni, a w drugiej 136 i tym samym wyrównał najstarszy rekord skoczni ze wszystkich w Pucharze Świata ustanowiony tu przez Adama Małysza w 2003 roku. To właśnie wtedy Polak triumfował na Mistrzostwach Świata i zdobył dwa złote medale.

Oprócz dwóch miejsc na podium sobotni konkurs Pucharu Świata w Predazzo cieszy, ponieważ odrobiliśmy stratę do Niemców w Pucharze Narodów i wyprzedziliśmy ich o 83 punkty. Pozostali Polacy: Piotr Żyła ostatecznie był siódmy (121,5 / 127), a Stefan Hula 29. (116,5 / 125).