Rośnie nowa gwiazda polskiej drużyny? Świetny występ Jakuba Wolnego w Vikersund

Paweł Kalisz
Jakub Wolny zajął czwarte miejsce w konkursie lotów narciarskich w Vikersund. To najlepszy wynik Wolnego w jego dotychczasowej karierze. 23-letni Polak był przy okazji najlepszym z polskich skoczków podczas niedzielnych zawodów.
Jakub Wolny zaliczył świetny występ w Vikersund, o mało co nie wskoczyłby na podium. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Po pierwszej serii Jakub Wolny zajmował trzecie miejsce, ostatecznie spadł jednak na czwarte. Najlepszy był Domen Prevc ze Słowenii, drugie miejsce zajął Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci był reprezentant Austrii Stefan Kraft.

Jakub Wolny okazał się w niedzielę najlepszym skoczkiem z ekipy Stefana Horngachera, skacząc 230 i 225,5 metra.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się Piotr Żyła, (212 i 232 metry), który zajął dziewiąte miejsce i Dawid Kubacki (214,5 i 225 metrów), który był dziesiąty. Najsłabszy występ spośród biało-czerwonych zaliczył Kamil Stoch, (207,5 i 225,5 metra) wylądował na miejscu dwunastym.

Po Raw Air przed skoczkami pozostał jeszcze finał sezonu w Planicy. Od piątku do niedzieli (22-24 marca) w Słowenii odbędą się dwa konkursy indywidualne oraz turniej drużynowy.