Polska zima nadal na długim urlopie. Przed nami wielkie ocieplenie

redakcja naTemat
Zima w rym roku nie chce na dobre zadomowić się w Polsce. Po kilku dniach chłodu na przełomie grudnia i stycznia mamy iście jesienną aurę z opadami deszczu i dodatnimi temperaturami. A według synoptyków od przyszłego tygodnia ma być jeszcze cieplej.
Pogoda w przyszłym tygodniu szykuje nam ciekawą niespodziankę. Zrzut ekranu z Ventusky.com
Patrząc na mapy pogodowe i prognozy portalu Windy.com można mieć wrażenie, że zima na dobre odpuściła już i mamy przed sobą początki przedwiośnia. Widać to zwłaszcza po temperaturach i opadach.

Zamiast śniegu i mrozu mamy deszcz i dodatnie temperatury. Taka aura utrzymuje się od kilku dni, a będzie jeszcze cieplej. W niedzielę czeka nas powtórka z sobotniej pogody. Temperatura nie przekroczy 3 stopni powyżej zera. Opady deszczu wystąpią głównie w północnej części kraju.
W poniedziałek natomiast z zachodu napłynie nad Polskę cieplejsze powietrze, które sprawi, że nawet w górach temperatury zbliża się do zera. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, bo 8 stopni Celsjusza. W pozostałej części kraju także cieplej, od 2 do 6 stopni.


źródło: Windy.com