Od lat szukasz przyczyny swoich problemów? Okazuje się, że akurat tego ginekolog ci nie powie

Aneta Olender
Dlaczego nikt mi tego nie powiedział wcześniej? To pytanie często pada w gabinecie Tadeusza Oleszczuka, ginekologa, który ma holistyczne podejście do zdrowia swoich pacjentek. Wiele z nich jest zdziwionych, że lekarza tej specjalizacji interesuje to, co jedzą, jaką piją kawę, czy nawet, jak często się wypróżniają. Chodzi bowiem o to, jak wyjaśnia kolejny rozmówca podcastu "Związkologia", że problem często tkwi w jelitach.
Wiele kobiet odwiedza różnych specjalistów i od lat nie może znaleźć przyczyny swoich problemów, a jak się okazuje, przyczyna może leżeć w jelitach. Fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta
– Ginekolog nie będzie zajmował się dietą, nie będzie pytał, co pacjentka je. Ja jako wykładowca akademicki uczę studentów patologii, mówię o chorobach, skąd się biorą, gdzie powstają. Ze statystyk wynika, że największy udział w naszym zdrowiu ma dieta – mówi Tadeusz Oleszczuk.

Tą wypowiedzią zaczyna opowieść o tym, na co należy zwracać uwagę, a co często lekceważymy. Co ciekawe, to nasze jelita, a nie głowa, mogą być odpowiedzialne za spadek nastroju, a nawet depresję. Odpowiedź na pytania, co najbardziej nam szkodzi, co właściwie oznacza zdrowa dieta i wiele innych w kolejnym odcinku "Związkologii".

"Czego ginekolog ci nie powie", to także tytuł książki, w której Tadeusz Oleszczuk odpowiada na pytania Anny Augustyn-Protas.

"Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy i serca, które doktor Tadeusz Oleszczuk oddaje pacjentkom. Właśnie: "oddaje", bo jest w tym pasja, potrzeba, poczucie misji i ogromna mądrość. Kiedy pomyślę, ile dziewczyn, dzięki znakomitym w swojej prostocie poradom doktora, uniknęło komplikacji, wróciło do zdrowia, aktywności i pełni życia – nie mam cienia wątpliwości, że to Judym naszych czasów!" – napisała w komentarzu do książki dziennikarka Joanna Racewicz.

"Związkologia" to program w którym Ola Gersz i Aneta Olender, rozmawiają o miłości, kobietach, mężczyznach, psychologii i seksie. Czasami jest zabawnie, a czasami bardzo poważnie. Zapraszamy do słuchania i oglądania!

Podcast Związkologia (i inne podcasty naTemat) dostępny jest również na: Apple Podcasts, Spotify i Google Podcasts.