Tym barszczem zabłyśniesz na Wigilii. "Obłędnym" przepisem podzieliła się Magda Gessler

redakcja naTemat
Wielu z nas nie wyobraża sobie kolacji wigilijnej bez barszczu czerwonego. Jeśli nie macie swojej rodzinnej receptury, możecie skorzystać z przepisu Magdy Gessler. Najsłynniejsza polska restauratorka jest pod tym względem niezastąpiona i lubi się dzielić swoimi patentami na pyszne potrawy. Ponoć oczarował samą Sharon Stone, która stołowała się w jej warszawskim lokalu.
Słynna restauratorka Magda Gessler podzieliła się przepisem na barszcz czerwony. fot. Magda Gessler / Instagram
Magda Gessler zdradza, że jakość wigilijnej zupy zależy od "bardzo niewielkich" niuansów. I albo będzie fantastyczna, albo będzie do niczego. Restauratorka przyznaje, że uwielbia barszcz robiony na szybko, bez kiszenia buraków. Pomimo pójścia na skróty, restauratorka zapewnia, że jego smak będzie "obłędny".

Składniki barszczu czerwonego Magdy Gessler:

Na swoim kanale na YouTube gwiazda "Kuchennych rewolucji" pokazała krok po kroku jak przygotować i ugotować pyszną zupę. Lista składników jest długa, a sam przepis może wydawać się dość skomplikowany dla kucharzy-amatorów. Warto jednak podjąć ryzyko - wszak w święta cuda się zdarzają!

Przepis na barszcz czerwony autorstwa Magdy Gessler

Połowę buraków pieczemy w piekarniku w łupinach - zawijamy je wcześniej w folię aluminiową. Drugą połowę kroimy lub trzemy na tarce. Następnie dodajemy selera podzielonego na ćwiartki, dwie cebule i korzenie pietruszki. Całość zalewamy dobrą wodą z kranu lub mineralną bez gazu. Nalewamy jej dokładnie tyle, by zakryła warzywa. Nie może być jej ani za dużo, ani za mało.


"Wywar na barszcz czerwony musi zawrzeć. Kiedy zrobi to po raz pierwszy, dodajemy do niego polskiego, dębowego octu, kilka kulek ziela angielskiego i czarnego pieprzu, goździki i cukier. Buraki w wywarze powinny zmięknąć. Następnie przelewamy wywar do garnka, w którym znajdują się już starte na tarce buraki wyciągnięte z piekarnika. Wywar na barszcz wigilijny gotujemy na małym ogniu, nie doprowadzając do wrzenia. Dolewamy 0,5 litra wywaru z dojrzałych prawdziwków" – czytamy w opisie nagrania.

Pozostaje nam wrzucić do garnka ząbki polskiego czosnku, pieczonymi w piecu cebulami i skórkami kwaśnych, polskich jabłek. I na koniec uwaga: barszcz odstawiamy na całą noc, więc nie polecamy go robić w dniu Wigilii. Na poniższym filmie dowiemy się też jak przygotować aromatyczne grzyby.

Czytaj też: Świąteczny bigos Magdy Gessler. Królowa zdradziła swój sekretny przepis – jak go zrobić?

Gessler sprzedaje zestawy świąteczne. Wiemy, ile trzeba zapłacić za taką przyjemność