Startuje nowe radio z Niedźwieckim na czele! Posłuchasz go w internecie

Anna Świerczek
5 stycznia o godz. 6:30 oficjalnie wystartowało Radio 357. To kolejna internetowa rozgłośnia założona przez byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia. Na antenie będzie można usłyszeć między innymi Marka Niedźwieckiego, Marcina Łukawskiego oraz Kubę Strzyczkowskiego. Fani dawnej Trójki już teraz dzielą się swoim szczęściem w mediach społecznościowych. Gdzie można posłuchać nowej rozgłośni?
Fot. Facebook / 357Radio
Radio 357 to już druga internetowa rozgłośnia, którą tworzą byli dziennikarze radiowej Trójki. W lipcu zeszłego roku zaczęło nadawać Radio Nowy Świat. Kolejna rozgłośnia spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród fanów dawnej Trójki, bo na antenie będzie można posłuchać poranków z Marcinem Łukawskim, audycji Marka Niedźwieckiego oraz muzyki Piotra Stelmacha. Radio można włączyć za pośrednictwem strony internetowej Radio357.pl, w aplikacjach dostępnych w sklepach Google'a i Apple'a oraz w Open FM. Czytaj także: Ruszyło nowe radio z legendami Trójki. Kogo właściwie można posłuchać w "Nowym Świecie"?


Radiowcy z nowej rozgłośni zapowiedzieli, że mają dla swoich słuchaczy projekt na miarę 2020 roku. Planują stworzyć antenę odważną, opiniotwórczą i wyznaczającą nowe trendy.

"Było kiedyś takie radio... i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. Gramy więc dalej! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało" – czytamy w komunikacie radiowców na stronie radio357.pl

Czytaj także: "Top Wszech Czasów" Radia 357 absolutnym hitem. "Jaka stacja internetowa w Polsce ma taki zasięg?"


A jak wygląda radiowa ramówka? Tę dzisiejszą można znaleźć między innymi na profilu Radia 357 na Facebooku. Kolejne na pewno będą bardzo zbliżone. Radio 357 ogłosiło swoje powstanie jesienią 2020 roku. Istnieje dzięki hojności patronów. Ma ich już około 18 738, a deklarują oni 441 047 zł miesięcznie. Po przekroczeniu progu 485 tys. zł miesięcznych wpłat, radiowcy zaczną nadawać także serwisy sportowe i informacyjne oraz publicystykę.