Piotr Żyła drugi w Willingen! Ale wygrał znowu niezawodny Granerud

Joanna Stawczyk
W niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Willingen Piotr Żyła uplasował się na drugim miejscu podium. To też wielki dzień dla Klemensa Murańki, któremu udało się pobić swój dotychczasowy rekord i zająć czwarte miejsce. Konkurs i cykl Willingen Six należał jednak do Norwega Halvora Egnera Graneruda. W niedzielę udało się przeprowadzić tylko jedną serię konkursową.
Piotr Żyła na drugim miejscu konkursu w Willingen. Życiowy wynik w karierze Klemensa Murańki Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Od początku niedzielny konkurs indywidualny nie zapowiadał dobrych warunków. Na skoczni w Willingen powiewał silny wiatr z różnych kierunków. Mało sprzyjające lotom warunki sprawiły, że zawody zostały skrócone.

Początkowo skoki udało się wykonać 27 zawodnikom. Gdy jednak na prowadzenie wysunął się Polak Aleksander Zniszczoł, jurorzy konkursu zadecydowali, aby przerwać zmagania skoczków.

W niecałą godzinę ostatecznie udało się wystartować tylko 30 zawodnikom. Klemens Murańka wykonał jednak znakomity skok na 134,5 metra, który pozwolił mu na życiowy rezultat – czwarte miejsce. Piotr Żyła wyprzedził jednak kolegę z polskiej reprezentacji, ponieważ skoczył na 137 metrów. Wynik ten dał mu drugie miejsce w konkursie na skoczni w Willingen. Pierwszy był natomiast Halvor Egner Granerud, a trzeci Niemiec Markus Eisenbichler (132,9 pkt.), który skoczył na aż 143 metry, ale finalnie przegrał z Polakiem o 2,1 pkt.