Patryk Vega wrzucił swój szokujący dokument do sieci. "Oczy diabła" opowiadają o handlu dziećmi

Ola Gersz
W sieci można już oglądać film dokumentalny Patryka Vegi "Oczy diabła". Reżyser podjął temat handlu dziećmi w Polsce i innych europejskich krajach, a produkcja zawiera drastyczne sceny. W dokumencie Vega zwraca się wprost do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.
Film dokumentalny "Oczy diabła" podejmuje temat handlu dziećmi Fot. Kadr z filmu "Oczy diabła" / YouTube / Patryk Vega
Czytaj także: Drastyczny zwiastun nowego filmu Vegi. To pierwszy dokument, jaki nakręcił

– Opowiem Pani, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko do burdelu albo na narządy. I jak sprawić, żeby tego dziecka już nikt nigdy nie szukał – mówi Patryk Vega do Ursuli von der Leyen w "Oczach diabła", dokumencie, który 2 lutego pojawił się w internecie.
"Oczy diabła", szokujący film, który zawiera drastyczne sceny, opowiada o handlu dziećmi w Polsce i Europie. Vega rozmawia m.in. z handlarzami nieletnimi i matką, która chce sprzedać swoje dziecko. Polski reżyser twierdzi również w trwającym godzinę i 27 minut dokumencie, że uratował jedno z dzieci, które miało trafić do domu publicznego.

Patryk Vega dziękuje Komisji Europejskiej

Jeszcze przed premierą filmu Vega zwrócił się do Komisji Europejskiej, a szczególnie Oliviera Onidi, zastępcy dyrektora generalnego ds. bezpieczeństwa DG HOME (Dyrekcja Generalna – Migracja i Sprawy Wewnętrzne), za reakcję na swój nowy film oraz "oficjalne zaangażowanie się w akcję przeciwdziałania handlu dziećmi".


"Mamy pełne przekonanie, że tylko wspólne działanie na rzecz ochrony bezpieczeństwa dzieci przyniesie efekty. Handel ludźmi, w szczególności dziećmi, dotyczy wszystkich krajów w Europie, dlatego w kooperacji z Komisją Europejską, oraz międzynarodowymi instytucjami i organami ścigania będziemy walczyć, by uderzyć w ten proceder" – pisze Vega w imieniu całej ekipy filmowej na Instagramie. Film "Oczy diabła" można oglądać na stronie Patryka Vegi na Facebooku oraz na YouTube. Uwaga! To film dla widzów o mocnych nerwach.

Czytaj także: Dla nich człowiek jest wart mniej niż używany iPhone. Handel ludźmi na masową skalę kwitnie u bram Europy