Portugalia oraz Serbia zwycięskie na początek eliminacji MŚ

Serbia i Portugalia odniosły pierwsze zwycięstwa w grupie A eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Mistrzowie Europy sensacyjnie męczyli się w Turynie z Azerbejdżanem, który pokonali po bramce samobójczej 1:0 (1:0).
Serbowie bardzo udanie rozpoczęli walkę o mundial w Katarze Fot. UEFA
Mistrzowie Europy, Portugalczycy, podejmowali w Turynie Azerbejdżan i od 36. minuty prowadzili po samobójczej bramce Maksyma Miedwiediewa. Przewaga faworytów była zdecydowana, ale Cristiano Ronaldo i spółka nie potrafili podwyższyć na 2:0, rażąc nieskutecznością i brakiem wykończenia. Zdobyli za to cenne trzy punkty i wykonali plan minimum.

Portugalia - Azerbejdżan 1:0 (1:0)
Bramka: Maksym Miedwiediew (36-sam.)

Trzy punkty zgarnęli też Serbowie, którzy ograli w Belgradzie Irlandię. Goście prowadzili po golu Alana Browne'a z 18. minuty, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Dusan Vlahović, a po zmianie stron zwycięstwo zapewnił gospodarzom weteran Aleksandar Mitrović, który dwa razy wpisał się na listę strzelców. Serbowie zostali w ten sposób liderem grupy A.

45 minut zagrał w reprezentacji Serbii as Legii Warszawa, skrzydłowy Filip Mladenović.

Serbia - Irlandia 3:2 (1:1)
Bramki: Dusan Vlahović (40), Aleksandar Mitrović (69, 76) - Alan Browne (18), James Collins (86)