Hiszpanie cudem uratowali się przed kompromitacją w Gruzji. Pokaz siły Szwedów

Reprezentacja Hiszpanii w ostatnich sekundach wyjazdowego meczu z Gruzją zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 (0:1) i komplet punktów. Długo zanosiło się na kolejną sensację w eliminacjach MŚ, ale w doliczonym czasie gry La Furię Roję uratował Dani Olmo. Efektownie w Kosowie, 3:0 (2:0), wygrała reprezentacja Szwecji. Obie ekipy to rywale Polaków w Euro 2020.
Hiszpanie w ostatnich sekundach uratowali zwycięstwo nad Gruzją Fot. RFEF
Blisko kolejnej sensacji w walce o mundial było w Gruzji, gdzie gościli Hiszpanie. La Furia Roja już w 11. minucie winna wyjść na prowadzenie, ale Ferran Torres uderzył z bliska wprost w bramkarza. Po tej akcji zespół Luisa Enrique grał pasywnie, co wykorzystali gospodarze. W 44. minucie Chwicza Kwaraczkelia otworzył wynik i zapachniało sensacją.

Hiszpanie rzucili się do ataku po zmianie stron, a w 56. minucie Jordi Alba świetnie podał do Ferrana Torresa, który tym razem nie zawiódł. Do zwycięstwa brakowało jeszcze jednego gola. Hiszpanie napierali, ale nie potrafili pokonać Giorgija Lorii. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, znów świetnie podał Jordi Alba, a wygraną dał gościom Dani Olmo.

Hiszpanie zgarnęli komplet punktów i są wiceliderem grupy B eliminacji MŚ. Na koncie mają cztery punkty. Gruzini przegrali po raz drugi i zajmują miejsce piąte.

Gruzja - Hiszpania 1:2 (1:0)
Bramki: Chwicza Kwaraczkelia (44) - Ferran Torres (56), Dani Olmo (90)

Bardzo pewnie w Prisztinie wygrali Szwedzi, którzy nie dali cienia nadziei Kosowarom. Znów asystę zapisał na swoim koncie Zlatan Ibrahimović, a gola strzelił Ludwig Augustinsson. Jeszcze przed przerwą podwyższył Alexander Isak, a po zmianie stron z karnego wynik ustalił Sebastian Larsson. Szwedzi przewodzą grupie B z kompletem punktów.

Kosowo - Szwecja 0:3 (0:2)
Bramki: Ludwig Augustinsson (12), Alexander Isak (35), Sebastian Larsson (70-karny)

Hiszpanie i Szwedzi to rywale reprezentacji Polski w fazie grupowej Euro 2020.