Raport z kadry #1: Bramki Krychowiaka i Glika. Szczęsny w ogniu krytyki

Grzegorz Krychowiak poprowadził Lokomotiw Moskwa do zwycięstwa z , a Kamil Glik strzelił pierwszego gola w barwach Benevento Calcio w meczu z FC Parma (2:2). Niezbyt udany występ w derbach ma za sobą Wojciech Szczęsny, który znalazł się w ogniu krytyki. Jak radzili sobie po powrocie do klubów inni kadrowicze Paulo Sousy?
Grzegorz Krychowiak był liderem kadry gdy zabrakło Roberta Lewandowskiego Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
Drodzy kibice, przed Wami pierwsza odsłona nowego cyklu sportowego na:Temat, "Raport z kadry". Od początku kwietnia aż do Euro 2020 będziemy dla Was sprawdzać, jak radzą sobie piłkarze powołani przez Paulo Sousę na pierwsze i jedyne jak do tej pory zgrupowanie w 2021 roku. Kto jest pod formą? Kto strzela i gra jak z nut? Zapraszamy na pierwszą odsłonę "Raportu z kadry".

Zaczynamy nasz przegląd kadr od bramkarzy i ich popisów w weekend. Wojciech Szczęsny zagrał w Juventusie Turyn derbowe starcie z Torino FC i w mediach spadła na niego fala krytyki za błędy. Stara Dama zremisowała z Bykami 2:2 i znów oddaliła się od tytułu. Z liderem Serie A, Interem Mediolan, nie mógł zagrać walczący z koronawirusem Łukasz Skorupski, a jego zespół przegrał 0:1 na swoim terenie.

Karol Niemczycki, który zastąpił w kadrze Skorupskiego, rozegrał 90 minut w barwach Cracovii w zwycięskim meczu z Lechem Poznań (2:1). Łukasz Fabiański zagrał w poniedziałek całe spotkanie, a jego West Ham United wygrał 3:2 z Wolverhampton Wanderers i jest czwarty w najlepszej lidze świata. Z nadziejami na awans do Ligi Mistrzów.

Spośród defensorów najwięcej powodów do radości miał Kamil Glik, który strzelił pierwszą bramkę w barwach Benevento Calcio. Jego zespół zremisował 2:2 z FC Parma, a Polak rozegrał 90 minut. Jan Bednarek również ma za sobą całe spotkanie, Southampton FC wygrało 3:2 z Burnley FC, ale nasz defensor nie ustrzegł się błędów przy golach rywali.

Bartosz Bereszyński zagrał 90 minut w wyjazdowym meczu z AC Milan (1:1), a Arkadiusz Reca znalazł się poza składem Crotone FC na mecz z SSC Napoli (3:4). Maciej Rybus rozegrał 90 minut w meczu Lokomotiwu Moskwa z Rotorem Wołgograd, Michał Helik w barwach Barnsley FC rozegrał cały mecz z Luton Town (2:1).

Tymczasem Paweł Dawidowicz pauzował za kartki w meczu Hellas Werona z Cagliari Calcio (2:0). Nie grał Kamil Piątkowski, mecz Rakowa Częstochowa przełożono z powodu zidentyfikowania ogniska COVID-19 w zespole spod Jasnej Góry. Sam Piątkowski złapał wirusa jeszcze podczas zgrupowania Biało-Czerwonych.

Kapitanie w Rosji zaprezentował się znów Grzegorz Krychowiak. Jego Lokomotiw Moskwa ograł 2:0 Rotor Wołgograd, a nasz pomocnik otworzył wynik meczu w 21. minucie spotkania. Kolejarze ścigają czołówkę i są w tabeli już na trzeciej pozycji. W 2021 roku grają znakomicie, a jednym z bohaterów jest właśnie Krychowiak.

Inny Polak grający w Rosji, Rafał Augustyniak z Uralu Jekaterynburg, rozegrał pełne spotkanie w Priemier Lidze, a jego zespół pokonał 2:0 Arsenał Tuła. Sebastian Szymański z Dynama Moskwa również ma na koncie pełny mecz, jego zespół 4:0 rozbił u siebie FK Ufa. Z Rosji przenosimy się do Anglii, gdzie występuje kolejnych kilku kadrowiczów.

Wrócił do gry po zakażeniu COVID Mateusz Klich, jego Leeds United ograło 2:1 Sheffield United, a Polak wszedł na murawę w 81. minucie meczu. Kamil Grosicki, już tradycyjnie, znalazł się poza kadrą West Bromwich Albion, które sensacyjnie pokonało 5:2 Chelsea Londyn na jej Stamford Bridge. Z kolei na Old Trafford zagrał Jakub Moder, Brighton and Hove Albion po ciężkiej walce ulegli Manchesterowi United 1:2. Polak zaliczył 87 minut.

Kamil Jóźwiak w Championship musiał przełknąć gorycz porażki, Derby County uległo 1:3 Reading FC. Nasz pomocnik wszedł na murawę w 62. minucie meczu. Przemysław Płacheta spędził mecz na ławce rezerwowych, jego Norwich City - lider na zapleczu Premier League - zremisował 1:1 z Preston North End na jego stadionie.

W Italii SSC Napoli ograło 4:3 wspomnienie Crotone FC, ale Piotr Zieliński nie grał wiele. Pomocnik wszedł na murawę w 73. minucie, gdy wynik meczu był już ustalony. W PKO Ekstraklasie zagrali za to Kacper Kozłowski, Sebastian Kowalczyk oraz Bartosz Slisz. Ten ostatni 90 minut dla Legii, tak samo jak Kowalczyk dla Pogoni. Kozłowski w ekipie Portowców pojawił się w 23. minucie gry, ale jego zespół przegrał z mistrzami Polski 2:4.

Wśród napastników tym razem posucha. Karol Świderski zagrał 70 minut dla PAOK-u Saloniki, ale jego zespół został rozbity przez Panathinaikos w Atenach 3:0. Krzysztof Piątek wszedł na murawę w 90. minucie starcia Herthy z Unionem Berlin (1:1), a Arkadiusz Milik zagrał 80 minut dla Olympique Marsylia w meczu z ostatnim w tabeli Dijon FCO i rozegrał słabe zawody. Robert Lewandowski leczy uraz, którego nabawił się w meczu z Andorą.