Polskie siatkarki przegrały z Belgią po horrorze. Szansa na zwycięstwo znów uciekła

Polskie siatkarki we wtorek przegrały po raz trzeci w Lidze Narodów. Po twardej walce w Rimini uległy 2:3 (15:25, 25:17, 19:25, 25:22, 12:15) reprezentacji Belgii, z którą powinny wygrać zażarty pojedynek. Szóstym rywalem kadry będzie Dominikana (środa, godzina 18:00).
Polskie siatkarki nie sprostały Belgijkom w Rimini i poniosły porażkę Fot. FIVB
Po efektownym zwycięstwie nad Koreą Południową kibice reprezentacji Polski liczyli na to, że siatkarki Jacka Nawrockiego pójdą za ciosem i pokonają Belgijki. Ekipa z Beneluksu to rywal w zasięgu Biało-Czerwonych, można więc było liczyć na to, że trzeci triumf w piątym meczu Ligi Narodów padnie łupem naszej drużyny.

Zespół Gerta Vande Broeka zaskoczył naszą drużynę znakomitą grą defensywną i w pierwszej partii Biało-Czerwone nie miały wiele do powiedzenia, przegrały do 15. W secie drugim odrodziła się ofensywa Polek, Magdalena Stysiak i Malwina Smarzek poprowadziły nasz zespół do triumfu 25:17 i wyrównania w meczu. Wydawało się, że nasze siatkarki rozgryzły grę Belgijek i że wygrana jest blisko.

Całkiem dobrze prezentowała się na parkiecie w Rimini polska kadra, ale nie potrafiła tego potwierdzić w końcówce seta. Przegrała trzecią odsłonę 19:25, bo znakomicie serwowały Britt Herbots i spółka. I znów Polska wyrównała stan meczu, bo w partii czwartej udało się poprawić przyjęcie i zaskoczyć przeciwniczki. Pozostało wygrać w secie numer pięć i uratować punkt.

Nasz siatkarki ponownie nie kończyły ataków, belgijki broniły nieprawdopodobne piłki i prowadziły 9:7. Do tego dwukrotnie zablokowana została Magdalena Stysiak, która z każdym setem grała coraz słabiej. As serwisowy Julii Nowickiej dał remis po 11, ale w końcówce Polki popełniły trzy proste błędy, które belgijki wykorzystały bez litości.

Trzecia porażka w piątym meczu nie może cieszyć selekcjonera Jacka Nawrockiego, który po spotkaniu nie był zadowolony z postawy drużyny. Mecz numer sześć Biało-Czerwone zagrają w Rimini już w środę, tym razem ich rywalkami będą Dominikanki (godzina 18:00).

Polska - Belgia 2:3 (15:25, 25:17, 19:25, 25:22, 12:15)
Sędziowali: Juraj Mokry (Słowacja), Joo-Hee Kang (Korea Południowa)

Polska: Julia Nowicka, Malwina Smarzek, Martyna Łukasik, Magdalena Stysiak, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Maria Stenzel (libero) oraz Monika Jagła (libero), Zuzanna Górecka, Martyna Łazowska, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański, Monika Fedusio.