Mistrz zaczyna od zwycięstwa. Legia Warszawa wygrywa po cudownym golu

Maciej Piasecki
Piłkarze Legii Warszawa od zwycięstwa rozpoczynają sezon w PKO Ekstraklasie. Warszawianie na inaugurację wygrali 1:0 z Wisłą Płock. Gola na wagę trzech punktów strzelił Ernest Muci. Albański napastnik popisał się celnym strzałem zza pola karnego.
Piłkarze Legii Warszawa udanie zainaugurowali sezon ligowy. W pierwszej kolejce wygrali 1:0 z Wisłą Płock Fot. Twitter/@LegiaWarszawa
Warszawianie byli faworytem sobotniego pojedynku i co dla nich najważniejsze, potwierdzili swoją wartość inkasując pierwsze trzy punkty w sezonie.

Samo spotkanie nie było jednak dla podopiecznych trenera Czesława Michniewicza łatwą przeprawą. Wisła Płock postawiła trudne warunki, mając swoje do powiedzenia na stadionie mistrza Polski.

Na stadion Legii wrócił m.in. Dominik Furman, który ponownie zawitał do PKO Ekstraklasy. Były piłkarz warszawskiego klubu wszedł jednak na boisko dopiero w drugiej połowie spotkania.

Gola na wagę trzech punktów zdobył Ernest Muci. Albańczyk wpisał się na listę strzelców w 28 minucie spotkania. Warto dodać, że trener Michniewicz na mecz z Wisłą wystawił w wyjściowym składzie sporą grupę rezerwowych. Jednym z nieobecnych był m.in. doświadczony bramkarz Legii, Artur Boruc.

Mistrzowie Polski w sezonie 2021/22 staną przed szansą zdobycia trzeciego z rzędu tytułu najlepszej drużyny w kraju.
Legia Warszawa - Wisła Płock 1:0 (1:0)