Duńczycy wciąż w kapitalnej formie. Pewne zwycięstwo na szczycie, wspaniała walka o MŚ

Reprezentacja Danii pokonała 2:0 (2:0) Szkocję w Kopenhadze na Parken i pewnie prowadzi w grupie F eliminacji MŚ. Za jej plecami trwa pościg, na razie najbliżej są Austriacy i Izraelczycy, ale Wyspiarze też nie są bez szans.
Dania ograła Szkocję i prowadzi w grupie F, walka o awans jest w niej niezwykle ciekawa Fot. MADS CLAUS RASMUSSEN/AFP/East News
Duńczycy po znakomitym występie w finałach Euro 2020 wciąż są w rewelacyjnej formie, co potwierdzili w środę na kopenhaskim Parken w meczu na szczycie grupy F. Gospodarze rozstrzygnęli mecz w kwadrans, po bramkach Daniela Wassa oraz Joakima Maehle Szkoci już się nie podnieśli i gospodarze przez cały mecz pewnie zmierzali po triumf. Są wciąż liderem grupy F i mają pięć punktów zapasu nad Austrią oraz Izraelem.

Dania - Szkocja (2:0)
Bramki: Daniel Wass (14), Joakim Maehle (15)

Niespodziewanie ciężko grało się w Kiszyniowie z Mołdawią innym finalistom Euro 2020, Austriakom. Drużyna, która zatrzymała na chwilę Włochów w drodze po złoto, nie była w stanie strzelić bramki kopciuszkowi. Wreszcie Marko Arnautović wypracował pierwszego gola w końcówce pierwszej połowy - trafił Christoph Baumgartner - a sam ustalił wynik w doliczonym czasie gry.

Macedonia - Austria 0:2 (0:1)
Bramki: Christoph Baumgartner (45), Marko Arnautović (90)

Komplet punktów pewnie wywalczyli na Wyspach Owczych piłkarze z Izraela. Prowadzili do przerwy po dwóch bramkach Erana Zahaviego, po zmianie stron trzecie trafienie dorzucił Munas Dabbur, a wynik ustalił w samej końcówce Zahavi, który w ten sposób skompletował hat-tricka. W walce o mundial snajper PSV Eindhoven ma na koncie cztery gole, trzy zdobył w środowy wieczór.

Wyspy Owcze - Izrael 0:4 (0:2)
Bramki: Eran Zahavi (12, 44, 90), Munas Dabbur (52)