Pierwsza porażka od prawie trzech dekad! Niesamowita seria przerwana przez Szwedów

Świadkami historycznych wydarzeń byli kibice, którzy oglądali mecz Szwecji z Hiszpanią. Byli rywale grupowi z Euro 2020 (grupa polska) stworzyli ciekawe widowisko, w którym górą byli ci pierwsi. Porażka 1:2 Hiszpanów to ich pierwsza przegrana w eliminacjach do mundialu od 1993 roku. Seria trwała 66 spotkań.
Szwedzi wygrali 2:1 z Hiszpanami. To pierwsza porażka hiszpańskiej drużyny w eliminacjach od 1993 roku. Fot. Twitter/@EURO2020
To są świetne eliminacje dla Szwedów. Skandynawowie wygrali trzy mecze na trzy podejścia, w czwartkowy wieczór w świetnym stylu ogrywając Hiszpanów. Drużyna Luisa Enrique zaczęła jednak mecz od szybko zdobytego gola. Już w piątej minucie na listę strzelców wpisał się Carlos Soler.

Szwedzi byli w stanie jednak odrobić straty. Przy świetnej, sztokholmskiej publiczności, gospodarze sięgnęli po komplet punktów po trafieniach Alexandara Isaka oraz Viktora Claessona. Warto odnotować, że czwartkowa porażka Hiszpanów to pierwszy taki, niepomyślny wynik w eliminacjach do mundialu, od... 1993 roku. Hiszpanie od tamtego czasu wygrali 52 mecze, remisując do tego w czternastu przypadkach.

Szwecja - Hiszpania 2:1 (1:1)
Bramki: Alexander Isak (6), Viktor Claesson (57) - Carlos Soler (4)

Pierwsze zwycięstwo w eliminacjach osiągnęła za to reprezentacja Kosowa. Wygrana z Gruzją na jej terenie nie jest łatwym wyzwaniem, a jednak, goście potrafili temu podołać.

Gola na wagę sukcesu zdobył Vedat Muriqi, napastnik rzymskiego Lazio.

Dzięki tej wygranej Kosowo wspięło się na trzecie miejsce w tabeli grupy B. Szwedzi i Hiszpanie są jednak zdecydowanymi faworytami do dwóch pierwszych lokat. Pogrążyli się za to Gruzini, którzy przegrywając z Kosowem, są na dnie tabeli.

Gruzja - Kosowo 0:1 (0:1)
Bramka: Vedat Muriqi (18)