Popisowa akcja Roberta Lewandowskiego w meczu z Albanią. Kapitan ośmieszył rywali

Robert Lewandowski w meczu z Albanią zapisał na swoim koncie gola i asystę, prowadząc zespół do triumfu 4:1 (2:1) na PGE Narodowym. Kapitan reprezentacji Polski po raz kolejny zaimponował, a kluczowe podanie przy bramce Grzegorza Krychowiaka to po prostu klasa światowa. "Lewy" przebiegł z piłką pół boiska i kapitalnie wyłożył piłkę w polu karnym do kolegi z drużyny narodowej.
Meczem z Albanią Robert Lewandowski potwierdził swój piłkarski geniusz Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Robert Lewandowski zagrał w czwartek po raz 123. w barwach reprezentacji Polski i jako kapitan wyprowadził nasz zespół na murawę PGE Narodowego. Napastnik Bayernu Monachium jest od początku sezonu 2021/2022 w znakomitej formie, co potwierdził w czwartkowy wieczór w starciu eliminacji MŚ.

Już w 12. minucie wykorzystał świetne podanie Kamila Glika po rzucie wolnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki rywali, strzelając swojego 70. gola w biało-czerwonych barwach. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie (1:0), a "Lewy" po raz kolejny zrobił swoje. W eliminacjach MŚ to jego 25. trafienie, w żadnych reprezentacyjnych rozgrywkach nie ma ich więcej.

Popisową akcję kapitan polskiej kadry wykonał po przerwie, gdy nasz zespół prowadził z Albanią 2:1, ale rywale potrafili przycisnąć Biało-Czerwonych i wydawało się, że bramka na 2:2 musi wreszcie paść. W 54. minucie spotkania "Lewy" ruszył z piłką od połowy boiska, pognał prawą stroną na pole karne rywali i wyłożył piłkę do Grzegorza Krychowiaka, który podwyższył prowadzenie. Cóż to była za cudowna akcja!

Biało-Czerwoni wygrali ważny pojedynek eliminacji MŚ 4:1 i choć gra nie była najlepsza, liczy się przede wszystkim zwycięstwo i awans na drugie miejsce w grupie I eliminacji MŚ. Polacy mają nad czym pracować, ale najważniejsze jest to, że wynik się zgadza. No i że nasz kapitan nie przestaje zadziwiać. Czyli w zasadzie jest sobą.