Wielkie święto w Belgradzie, Serbia zagra o złoty medal ME. Będzie starcie gigantów w finale

Siatkarki reprezentacji Serbii i Włoch zmierzą się w sobotę w finale mistrzostw Europy siatkarek 2021. Miejscowe w półfinale ograły Turcję (3:1), a Italia okazała się lepsza od Holandii (3:1). Finał ME będzie rewanżem za ćwierćfinał igrzysk w Tokio, który zespół z Bałkanów wygrał w trzech setach. Początek o godzinie 20:00.
Serbia ograła Turcję i jest o krok od wywalczenia złotego medalu ME. W finale zagra z Włochami Fot. CEV
Pierwszy półfinał mistrzostw Europy siatkarek przyniósł starcie broniących tytułu Serbek z finalistkami sprzed dwóch lat, Turczynkami. Drużyna Zorana Terzicia mogła się obawiać pogromczyń Biało-Czerwonych (3:0 w ćwierćfinale), ale w kluczowym momencie ME przebudziła się grająca dotąd w kratkę Tijana Bosković. Pani siatkarka Tijana Bosković.

Zdobyła w piątek 39 punktów, trafiała w ataku, blokowała i prowadziła miejscowe do wygranej w Stark Arenie. Turczynki rozpoczęły znakomicie, ale z każdym setem uciekała im energia i kontrola nad grą. W partii czwartej zostały zdeklasowane i to Serbia znów zagra o złoto. W składzie brązowych medalistek igrzysk w Tokio i mistrzyń Europy jest Jelena Blagojević, siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów. Nie brakuje też innych znanych z naszej ligi.

Turcja - Serbia 1:3 (34:32, 26:28, 23:25, 13:25)

O złoty medal miejscowe zagrają z Włoszkami, które poradziły sobie z Holandią, a nie licząc trzeciej partii, zwycięstwo można by uznać za gładkie. Italia dominowała w ataku, rządziła niemal cały mecz na siatce, a 24 punkty zdobyła w piątek Paola Egonu. Finał ME zapowiada się jako jej pojedynek z Tijaną Bosković. Włoszki mają rywalkom coś do udowodnienia.

Miesiąc temu w Tokio obie ekipy spotkały się w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich, Serbia ograła zespół Davide Mazzantiego 3:0 (25:21, 25:14, 25:21), by wziąć brązowy medal. Azzurre zostały z niczym i teraz mogą powetować sobie tamtą stratę. Finałowy pojedynek rozpocznie się o godzinie 20:00. Wcześniej, bo o 17:00 Turcja zagra z Holandią o brązowy medal ME.

Holandia - Włochy 1:3 (19:25, 17:25, 25:16, 18:25)