Mocna przemowa Kraśki ws. koncesji dla TVN24. "To jest polska stacja informacyjna!"
KRRiT w końcu przyznała koncesję na nadwanie dla programu TVN24. – To nie jest zwyczajny dla nas dzień. Pozostały cztery dni obowiązywania koncesji, na podstawie której teraz nadajemy. Czekaliśmy 594 dni na przedłużenie prawa do nadawania. Stało się to 15 minut temu – powiedział na początku środowych "Faktów po Faktach" Piotr Kraśko.
Piotr Kraśko odniósł się również do tego, że jakiś czas temu TVN24 otrzymało holenderską koncesję na nadawanie. Przypomnijmy, że dzięki temu zgodnie z polskim i unijnym prawem stacja mogłaby dalej nadawać po wygaśnięciu koncesji 26 września, nawet bez decyzji KRRiT.To wciąż największa stacja informacyjna w Polsce i stacja obdarzana największym zaufaniem. Wiem, że jestem w tej sprawie obiektywny, bo nie byłem w tej stacji od samego początku. Przez większość jej istnienia nie było mnie tu. Patrzyłem na TVN24 też jak na konkurencje. Ale patrzyłem z szacunkiem, czasem zazdrością i podziwem, że moje wspaniałe dziś koleżanki i koledzy stworzyli coś, co wtedy wydawało się niezwykłe, a dziś trudno sobie wyobrazić każdy kolejny dzień bez ciągłego dostępu do informacji. Także w innych stacjach informacyjnych, ale zaczęło się dokładnie w tym miejscu. Zaczęło się w TVN24.
– Oczywiście, że mieliśmy wcześniej przyznaną koncesję holenderską, ale to jest polska stacja informacyjna! Jesteśmy z tego dumni, że jesteśmy największą stacją informacyjną w naszym kraju! Chcieliśmy i chcemy nadawać dzięki polskiej koncesji – podkreślił.
– Nie było żadnych powodów formalnych, żeby ta koncesja nie była nam wcześniej przyznana. Nie po 594 dniach. Ale przyznana została po tym, jak wcześniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła uchwałę – zakończył swoją przemowę Kraśko.
KRRiT przyznała koncesję dla TVN24
Jak informowaliśmy w naTemat przedłużenie koncesji TVN24 zostało uchwalone stosunkiem głosów 4:1. Członkini Rady Teresa Bochwic skomentowała wówczas, że "w ten sposób TVN24 nie przechodzi w ręce holenderskie, co oznacza pozostanie w jurysdykcji polskiej".Jednak przed podjęciem decyzji pojawiła się informacja o nowej uchwale, którą tego samego dnia jednogłośnie przyjęła Rada. Dotyczy ona "podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" i może mieć wpływ na dalsze losy Grupy TVN.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut